Путін назвав умови для припинення бойових дій: вихід ЗСУ із чотирьох областей та відмова України від НАТО

Війна
Владімір Путін на зустрічі з керівництвом МЗС Росії, 14.06.2024. Фото: kremlin.ru

Господар Кремля Володимир Путін назвав умовою для припинення бойових дій повне виведення українських Збройних Сил з території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей, частини яких окуповані військами РФ, а також відмова України від вступу до НАТО.

Про це російський диктатор заявив, виступаючи у міністерстві закордонних справ РФ, трансляцію якого вів телеканал «Росія 24», повідомляє видання Meduza.

Він сказав, що українські війська мають бути повністю виведені з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах адміністративних кордонів. Крім того, Україна має повідомити про відмову від вступу до НАТО.

«Звертаю увагу, саме з усієї території цих регіонів у межах їхніх адміністративних кордонів, які існували на момент їхнього входження до України. Як тільки в Києві заявлять, що готові до такого рішення і почнуть реальне виведення військ з цих регіонів, а також офіційно повідомлять про відмову від планів вступу до НАТО, з нашого боку негайно, буквально в ту ж хвилину, надійде наказ припинити вогонь і розпочати переговори. Повторю, ми це зробимо негайно», – заявив хазяїн Кремля.

За його словами, суть російської пропозиції «не в тимчасовому перемир’ї»: йдеться не про заморожування конфлікту, а про його «остаточне завершення». Додатковими умовами для мирного врегулювання Путін також назвав нейтральний та без’ядерний статус України, а також скасування санкцій проти Росії.

«Ми хотіли б, щоб таке рішення – і про виведення військ, і позаблоковий статус, і про початок діалогу з Росією, від якого залежить майбутнє існування України – у Києві прийматимуть самостійно, керуючись справжніми національними інтересами українського народу. А не за західною вказівкою. Хоча щодо цього існують великі сумніви», – підкреслив російський диктатор.

Він додав, що сьогодні Москва робить «ще одну конкретну, реальну мирну пропозицію».

«Якщо в Києві та в західних столицях від нех відмовляться, то це їхня справа, їхня політична та моральна відповідальність за продовження кровопролиття», – підсумував він.

Пропозиція Путіна прозвучала за день до початку організованого Україною саміту світу, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії.