Пожежа на ЧАЕС все ще триває, але радіація у нормі – держагентство

Війна
Фото: Укрінформ
Фото: Укрінформ

Пожежа на законсервованій Чорнобильській атомній електростанції, яка виникла внаслідок удару російського дрона в ніч на 14 лютого, все ще триває. На місці посилено контроль за виміром радіаційного фону, однак показники суттєво не змінились.

Про це повідомило вранці у неділю Державне агентство України з управління зоною відчуження.

За даними Агентства, станом на 8:00 16 лютого дві одиниці техніки продовжували роботи з ліквідації та спостереження за зовнішньою обшивкою Арки Нового безпечного конфайнмента.

В ДАУЗВ зазначили, що враховуючи радіологічну значимість пожежі, на території зони відчуження посилено контроль за радіаційною ситуацією. Зокрема, в оперативному режимі аналізуються дані щодо потужності еквівалента амбієнтної дози гамма-випромінювання в районі пожежі.

Так, що радіаційний фон у зоні відчуження контролюється за допомогою автоматизованої системи контролю радіаційного стану (АСКРС) у безперервному режимі на 39 пунктах. Дані цілодобово надходять до диспетчерського центру раз на годину, а в умовах надзвичайної ситуації – раз на 1 хвилину. Поблизу району загоряння розташовано 7 пунктів АСКРС.

«Рівні потужності еквівалента амбієнтної дози гамма-випромінювання за даними пунктів АСКРС в районі пожежі істотно не змінилися, коливання поточних значень знаходяться у звичних для кожного пункту межах», – зазначили в Агентстві.

  • Російський ударний дрон із фугасною бойовою частиною вночі 14 лютого влучив в антирадіаційне укриття, яке Україна у співпраці з країнами світу збудувала над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції. На пошкодженому укритті виникла пожежа, яку вдалося загасити. Радіаційний фон на станції не підвищувався.
  • Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі назвав удар російського безпілотника по конфайменту Чорнобильської АЕС дуже серйозним інцидентом і заявив, що ядерна безпека в Україні залишається під великою загрозою.