СБУ морськими і повітряними дронами знищила РЛС та склади на захоплених РФ газовидобувних платформах у Чорному морі

Війна
Вибух на захопленій окупантами видобувній платформі у Чорному морі після атаки дронів СБУ. Фото: скріншот відео СБУ

Співробітники СБУ за допомогою морських та повітряних безпілотників знищили російську радіолокаційну систему, яка використовувалась для моніторингу повітряної та надводної обстановки, та склади, незаконно розміщені на захоплених окупантами видобувних платформах у Чорному морі.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Як зазначається, спецслужба продовжує розробляти та реалізовувати унікальні спецоперації для очищення акваторії Чорного моря від російських загарбників, їхньої військової техніки та іншого обладнання.

Зокрема, днями співробітники 13-го Головного Управління Департаменту військової контррозвідки СБУ провели комбіновану спецоперацію з використанням морських і повітряних дронів. Її ціллю стало російське радіолокаційне обладнання, розміщене на українських газовидобувних платформах.

Спочатку одну із вишок уразив безпілотник із повітря, а потім по ній відпрацював морський дрон. Унаслідок атаки знищено РЛС «Нева», яку противник використовував для моніторингу повітряної та надводної обстановки, а також складські приміщення й житловий блок на вишці.

«У межах однієї спецоперації фахівці СБУ використали два типи безпілотників, які продемонстрували ефективність парної роботи. Ми ще раз нагадали ворогу, що жодному російському мотлоху не місце у Чорному морі», – зазначили в СБУ.

Як видно на відео, дрони СБУ атакували морську стаціонарну платформу, біля якої стоїть самопідіймальна бурова установка проєкта 1540. На кадрах видно її характерні чотири опори. У Чорному морі їх всього дві: СПБУ «Сиваш», яка стоїть на Голіцинському родовищі біля узбережжя окупованого Криму, та СПБУ «Таврида», яка стоїть на Одеському родовищі неподалік острова Зміїний.

У спецслужбі нагадали, що за допомогою надводних дронів Службі безпеки вдалося уразити Керченський міст і 11 російських військових кораблів, що в результаті дозволило зменшити домінування РФ у Чорному морі та відновити безпечну дію зернового коридору.

Як повідомляв ЦЖР у листопаді 2024 року, дані супутника Sentinel-2 вказують, що поруч із викраденими РФ українськими буровими установками та блок-кондукторами на шельфі Чорного моря  безперервно вже більше двох років горить газ, що витікає зі свердловин, а також з’являються нові «гарячі» осередки. Росія перетворила морські платформи у північно-західній частині Чорного моря на військові об’єкти для радіоелектронної та гідроакустичної розвідки. Відтак вони були атаковані і взяті під контроль спецпідрозділами ЗСУ. Станом на 30 жовтня 2024 року стовпи диму, які цілодобово здіймаються до неба, зафіксовано на чотирьох з 14 об’єктів, а найдовше полум’я горить аж з червня 2022 року.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter