За даними Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, в Україні в полоні перебувають громадяни 48 країн, що воювали на боці держави-агресора Росії.
Про це повідомив секретар Коордштабу бригадний генерал Дмитро Усов під час презентації звіту “Іноземні бійці в російській армії: як зупинити глобальну схему вербування”, пише “Інтерфакс-Україна”.
“На сьогодні у нас в полоні представлені громадяни 48 країн. Це сотні, навіть не десятки”, – сказав він.
За словами представника воєнної розвідки, у топ-7 країн, чиїх громадян найбільше – Таджикистан, Узбекистан, Білорусь, Казахстан, Азербайджан, Непал і Киргизстан.
У Координаційному штабі також зазначили, що динаміка потрапляння у полон іноземців зростає.
Усов також повідомив, що Україною наразі ідентифіковано більше 28 тисяч осіб, що долучилися до армії РФ воювати проти українців.
Він зазначив, що 136 країн представлені безпосередньо в лавах збройних сил РФ.
- За даними ГУР, як мінімум 5149 іноземців загинули у війні проти України (відомі факти).
