Валентина Самар: Почему рф до сих пор не назначила «референдум» на оккупированных территориях?

Валентина Самар, Центр журналистских расследований

Российские тг каналы (те что с претензией на аналитику и инсайды из башен кремля) разгоняют сообщения о том, что «референдум» на оккупированном юге 11 сентября, то есть, в день единой имитации голосования в рф, то ли не ко времени, то ли «регионы не готовы», пишет в Facebook Валентина Самар, главный редактор Центра журналистских расследований.

Мовляв, готова тільки «лнр», а решта якось не тойво: Запорізька область без Запоріжжя, «днр» не вийшла на кордони області, а на Херсонщині не можуть забезпечити процес кадрово. Їм типу опонують: всьо гатова, голосування розвернути можемо на раз-два, но чого вже до того 11 вересня прив'язуватись. Безпека і всьо такоє...

Що відбувається?

По-перше, рф ще дату окупендуму на нових ТОТ не призначала, 11.09 з'явилось у прив'язці до рос виборів, хоча ми не виключали, що це фейкова дата і шоу може бути як раніше, так і пізніше. Тож не виключено, що у невизначенність дати додається маскувальне задимлення.

По-друге, у перелічених вище агрументах є чиста правда. Як «приєднувати» Запоріжчину без Запоріжжя? Яка це буде область в составе фєдєраціі? На протестній Херсонщині і досі є громади без гауляйтерів, а ті, що є - вже поламались (у Генічеському районі, до речі, знов - тєкучка кадров, Клочка поміняли на Терських).

По-третє, після останньої «бавовни» у херсонській Новоолексіївці і кримській Новофедорівці головна соціологія, як розумієте, - на екранах ЗСУ.

І я б ще додала заяви Зеленського про те, що у випадку проведення фейкового «референдуму» для чергової анексії території України питання переговорів з рф буде закрите. А росія їх дуже хоче. І вона торгується. Нагадаю коментар околокремлівського технолога Чеснакова в NYT: «Сценарій референдуму виглядає реалістичним і пріоритетним за відсутності сигналів з боку Києва про готовність до переговорів щодо врегулювання».

Отже, тут як завжди: поки не буде доведена одна версія, вірогідні всі.

І тут ще один момент. Варто враховувати мотиви тих, хто сьогодні робить грубі гроші на вивезенні збіжжя, іншої с/г продукції, руди і металу з нових окупованих територій. Вони ще не вивезли все, що можна вкрасти, включно з новим урожаєм зернових і насіння соняшнику. Ви ж в курсі - гроші люблять тишу. Особливо якщо їх роблять «силовики». Для них та їхніх посіпак бажано, щоб сіра зона на нових територіях тривала як можна довше.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine