Правозахисники в серпні зафіксувала п’ять нових кримінальних справ щодо жителів Криму за ухилення від служби в ЗС РФ (ст. 328 КК РФ). Три з них відкриті в «Нахимовском районном суде Севастополя», ще два – в «Советском районном суде».
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.
Один новий вирок 6 серпня виніс суддя «Советского районного суда» Ігор Бражник.
У липні 2019 року за цією статтею винесено 5 вироків.
Всього на кінець серпня КПГ зафіксувала 73 кримінальні справи за ухилення від служби в ЗС РФ, які передані на розгляд у «суди» Криму. За 67 з них вже винесено вирок, ще 6 перебувають у на стадії розгляду. 2 вересня до суду Судака передано ще одну справу за ст. 328 КК РФ.
Нагадаємо, що після окупації в армію РФ закликали близько 18 900 жителів Криму, включаючи Севастополь.
- Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вже отримав зібрані експертами докази незаконного призову в армію РФ в Криму, який є порушенням IV Женевської конвенції. Повідомлення про воєнні злочини РФ у Криму, серед яких і примусовий призов до армії країни-окупанта, правозахисні організації разом з прокуратурою Автономної Республіки Крим ще у 2018 році скерували до МКС. Експерти Кримської правозахисної групи сподіваються, що ці матеріали дозволять прокурору МКС відкрити розслідування по Україні, в тому числі щодо військових злочинів в Криму, та допоможуть в роботі на міжнародному рівні з припинення незаконного призову в Криму, заявив Олександр СЄДОВ, аналітик Кримської правозахисної групи в програмі «Питання національної безпеки» (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).