Водосховища окупованого Криму заповнені лише на третину.
Про це повідомили в «Державному комітеті з водного господарства і міліораціі Криму».
«Станом на 24 січня обсяг наповнення наливних питних водосховищ східній частині Криму становить 28,4 млн метрів кубічних або 30% від проектного об’єму. Водосховища природного стоку заповнені на 38%, їх обсяг складає 96,596 млн метрів кубічних води», – йдеться в повідомленні.
За інформацією відомства, найбільш Вододефіцітний регіоном залишається Східний Крим і Сімферополь.
«Держкомводгосп продовжує вирішувати питання забезпечення гарантованого водопостачання населення Керчі, Феодосійської-Судакського регіону і населених пунктів Ленінського району шляхом організації робіт по перекиданню води з Білогірського і Тайганського водосховищ природного стоку по річці Біюк-Карасу протяжністю 79 км в Північно-Кримський канал, а також з Ніжинського, Просторненского і Новогрігорьевского підземних водозаборів, з подальшим перекачуванням її в наливні водосховища Східного Криму», – йдеться в повідомленні.
Як повідомлялось, Міноборони РФ запропонувало віднести територію окупованого Криму до безводних місцевостей, оскільки «з квітня 2014 року припинили подачу води з річки Дніпро на півострів і з тих пір там не вистачає прісної води». У зв’язку з цим, пропонується доплачувати контрактникам за службу на півострові.
Нагадаємо:
- Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
- На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
- За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.