Окрім екскерівника Офісу президента України Андрія Єрмака, у легалізації 460 млн грн на будівництві елітного комплексу «Династія» у Козині під Києвом підозрюються , колишній віцепрем’єр Олексій Чернишов, бізнесмен Тимур Міндіч, викритий в рамках спецоперації «Мідас», а також чотири особи, підконтрольні колишньому віцепрем’єру.
Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.
Як зазначається, антикорупційні органи викрили організовану групу, причетну до легалізації здобутого злочинним способом майна в особливо великих розмірах.
«Як встановлено під час досудового розслідування, у 2020 році Міністр розвитку громад та територій України (посада на час початку вчинення злочину) вирішив побудувати приватне котеджне містечко з власним спа-комплексом у селі Козин Київської області», – йдеться в повідомленні.
Як майбутніх сусідів та співінвесторів він залучив осіб, які мали значний вплив на політичні та економічні процеси в державі: керівника Офісу президента України (посада на час початку вчинення злочину) і впливового бізнесмена.
«Будівництво здійснювалось через житлово-будівельний кооператив, підконтрольний колишньому віцепрем’єр-міністру, і фінансувалось із 3 джерел, а саме за рахунок: поповнення пайового фонду будівельного кооперативу коштами, отриманими підставними засновниками від групи компаній, які мають ознаки фіктивності; готівкових коштів, отриманих від підконтрольної бізнесмену «пральні», яка займалась відмиванням коштів, отриманих від корупційних злочинів, зокрема – внаслідок реалізації корупційних схем у ПАТ «НАЕК «Енергоатом» (72% загального обсягу фінансування); готівкових коштів, наданих бізнесменом, походження яких не встановлено», – розповіли у САП.
Там наголошують, що всього упродовж 2021-2025 років підозрювані відмили понад 460 млн грн.
«Серед підозрюваних: колишній керівник Офісу президента України; колишній віцепрем’єр-міністр України (організатор); бізнесмен (один із керівників злочинної організації, викритої у листопаді 2025 року в межах спецоперації «Мідас», співорганізатор); 4 особи, підконтрольні колишньому віцепрем’єр-міністру», – зазначається в повідомленні.
Дії вказаних осіб кваліфіковано за ч. 3 ст. 209 КК України (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинені організованою групою осіб).
У повідомленні САП не вказані прізвища, однак згідно з посадами та фабулою справи йдеться про Андрія Єрмака, Олексія Чернишова та Тимура Міндіча.
Нагадаємо:
- 28 листопада 2025 року НАБУ та САП провели в урядовому кварталі обшуки у керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Увечері Андрій Єрмак написав заяву про відставку. Президент Володимир Зеленський підписав указ про його звільнення.
- 11 травня 2026 року НАБУ та СПА повідомили про підозру ексочільнику Офісу президента Андрію Єрмаку у справі легалізації 460 млн грн на елітному будівництві під Києвом. Також антикорупційні органи опублікували матеріали у справі котеджного містечка «Династія» під Києвом – будівництво однієї резиденції коштувало близько $2 млн. У нових записах Єрмак обговорює дизайн свого будинку.
