«Пропозиції» Путіна щодо кораблів ВМСУ з Криму, або «Іноді сигара – це просто сигара»

Андрей Клименко, главный редактор портала Blackseanews.net, экперт фонда «Майдан закордонних справ»

Імпровізація «жесту доброї волі» Путіна щодо повернення Україні захоплених під час окупації Криму кораблів ВМС України, викликала хвилю коментарів - військових, технічних, геополітичних, фінансово-економічних та просто забавних. Всі, хто пару днів назад бурхливо коментував обмеження швидкості авто до 50 км/год, перекваліфікувалися в військово-морських експертів та/або шукали в черговому путинському пасажі якусь утаємниченість.

Астанавітєсь, колеги! «Іноді сигара - це просто сигара» (З. Фрейд). Все набагато простіше.

Через кілька тижнів вступлять в силу нові санкції США проти РФ (екстериторіальні). В першу чергу вони торкнуться політичної та бізнесової верхівки РФ. Всі вони - власники дуже хороших яхт. Уявіть собі, скільки десятків величезних і мегадорогих яхт у російських вождів, вождиків і олігархів.

У холодну і штормову на Чорному морі пору року - приблизно 6 місяців - ці яхти зимують в теплих середземноморських краях. 53-метрова «Чайка» (CHAYKA, IMO: 9544619, фото 1), що належить Підприємству по поставкам продукції Управління справами президента РФ та за повідомленнями наших читачів обслуговує президента РФ. В різні роки зимувала в грецькому Лаврионі або хорватському Спліті.

Фото 1

52-метрова UNITY (IMO: 1010181, фото 2), приписувана народними інтернет-чутками прем'єр-міністру РФ, регулярно зимує в італійському містечку-марині Імперія біля Сан-Ремо.

Фото 2

Але це яхти перших осіб, їм треба влітку бути в Сочі. А яхти олігархів цілий рік базуються в Середземному морі...

І ось у разі нових санкцій виходить халепа - за кордоном можуть заарештувати яхти, а порт Сочі взимку, м'яко кажучи, не краще місце для дорогих яхт.

У цьому санкційно-кліматичному контексті Балаклавська бухта в Севастополі - ідеальне місце. І з точки зору особистої безпеки - теж. Але там базується морської прикордонний загін ФСБ - кораблі, причали, казарми, майстерні. Всього лише 16 березня 2017 по запрошенню прикордонного управління ФСБ по Криму, керівник військового відділу Сімферопольської і Кримської єпархії протоієрей Кротков і протодиякон Дикань звершили чин освячення основного корпусу, КПП, санітарної частини, їдальні і спортивного залу морських прикордонників ФСБ в Балаклаві.

А вже за півроку «уряд» Севастополя раптом передав прикордонному управлінню ФСБ по Криму 19 будинків і землю в Інкермані. А що ж тільки-но обладнана прикордонна база в Балаклаві?

Увага! Там раптом за особистим дорученням президента готують нову концепцію розвитку. В її основі буде реставрація існуючих і спорудження нових об'єктів, зокрема, «багатофункціонального громадського центру» і яхтового судноремонтного комплексу (!). Для цих цілей будуть залучати інвесторів (читай - власників яхт). За межі Балаклави буде виведено дробильне виробництво рудоуправління (це величезні кар'єри і фабрика, що належали до окупації «Смарт-груп» п. Новінського, а кому зараз - не вивчав...).

Так ось. У другій половині грудня 2017 всі прикордонні кораблі вже переведені з Балаклавської бухти в головну бухту Севастополя. І приткнулися хто де як бідні родичі, тому що в зв'язку з передислокацією морської прикордонної охорони виник дефіцит причальних стінок ... Частину з них, і чималу, займають військові трофеї - кораблі ВМСУ ...

Все зрозуміло. І ніякої геополітики. Забирайте ваш металобрухт, бо він займає багато місця, якого не вистачає для кораблів морської охорони, тому ще в Балаклаві тепер будуть базуватися яхти російської «еліти»... Геополітику на цій простій операції будують не окупанти, а наші політики, чиновники та експерти... «Іноді сигара - це просто сигара» (З. Фрейд).

Джерело: Facebook Andrii Klymenko

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine