Бігус виклав посилання на новий дамп листування щодо оборудок в «Укроборонпромі». Готується до апеляції за позовом Гладковського

Суддя Подільського районного суду Києва Володимир Гребенюк задовольнив позов Ігоря Гладковського до керівника проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Дениса Бігуса та авторки розслідування Лесі Іванової щодо визнання недостовірним усього сюжету про розкрадання в оборонному комплексі. Журналісти-розслідувачі готуються до апеляції. Денис Бігус поширив посилання на ресурс із дампом переписки  Ігоря Гладковського з партнерами і посадовцями Укроборонпрому.

Андрій Рогоза, Віталій Жуков та Ігор Гладковський Фото: bihus.info

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на резолютивну частину рішення Подільського районного суду Києва від 3 липня 2020 року. Повний текст рішення буде оголошено 10 липня.

Суддя Володимир Гребенюк зобов’язав Bihus.Info після набрання рішення законної сили спростувати усю інформацію з опублікованого журналістами розслідування, яке стосувалося причетності Ігоря Гладковського, сина колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського, і самого його до схем із розкрадання в оборонному комплексі України.

У опублікованому в Єдиному державному реєстрі судових рішень документі не вказано, які саме твердження журналістів суддя визнав недостовірними. Денис Бігус у своєму зверненні каже, що Гладковський вимагав спростувати весь сюжет, що і зробив суддя.

«Суд першої інстанції виніс рішення на користь Ігоря Гладковського за його абсолютно нахабним позовом. Гладковський вимагав спростувати весь ефір, все, що в ньому сказано, включно з тим, що мене звуть Денис Бігус. Незважаючи на абсурдність, суд цей позов задовольнив», — говорить журналіст. — «Я вітаю вас, Ігоре, з перемогою в першій інстанції. Ми всі знаємо, що Подільський суд – не найдорожчий суд. Зустрінемось в апеляції».

Адвокат Бігуса Олександр Бурмагін у коментарі «Детектору медіа» теж сказав, що суд фактично визнав недостовірним увесь сюжет. За його словами, суд не вказав, яку інформацію визнав недостовірною. «Ця резолютивна частина суперечить роз’ясненням Верховного Суду України, здоровому глузду й матеріальному праву», — додав Бурмагін.

Також Бігус поширив посилання на сайт gladtosee.com, на якому невідомими особами викладений дамп з перепискою у месенджері фігурантів розслідування щодо бізнес-оборудок в оборонному комплексі України.

Адвокат Ігоря Гладковського Руслан Волинець оприлюднив текст резолютивної частини рішення.

«Інформація, яка містилась в зазначеній програмі, набула широкого резонансу в суспільстві, викликала появу багатьох публікацій і телепрограм негативного характеру, в яких, фактично безпідставно, звинувачували Олега Гладковського у вчиненні таких дій», — написав адвокат. «Наслідком поширення зазначеної інформації, фактично стало формування негативного іміджу Олега Гладковського в українському суспільстві та звинувачення його у вчиненні дій, яких він не вчиняв і не мав намірів вчиняти. Також, дана інформація, фактично була підставою для відкриття інших кримінальних проваджень, в яких Олег Гладковський вимушений займатись її спростуванням та доводити свою невинуватість».

Нагадаємо:

  • Команда журналістських розслідувань Bihus.Info опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в «Укроборонопромі», до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза з 2016 року продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема, як «прокладку» вони використовували підприємство Порошенка «Кузня на Рибальському», через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.
  • Національне антикорупційне бюро почало досудове розслідування після перевірки інформації, про яку йде мова у програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом» про зловживання при проведенні закупівель для української армії.
     
  • У третій частині журналістського розслідування BIHUS.info Леся Іванова оприлюднила інформацію, як керівник держконцерну «Укроборонпром» Павло Букін санкціонував купівлю російських комплектуючих для ремонту двох казахських літаків Ан-26 з багаторазовою націнкою у компанії, підконтрольній синові колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігоря і його бізнес-партнерів. При цьому Букін отримав в якості «відкату» за цю угоду 10 тисяч дол., а Олег Гладковский — 30 тисяч дол.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine