Винних в аварії рейсу МН17 планують судити в Нідерландах

Кримінальне провадження у справі про катастрофу Боїнга-777 “Малайзійських авіаліній» рейсу МН17 в небі над Донбасом буде розслідуватися в Нідерландах в рамках законодавства цієї країни.

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook президент України Петро Порошенко Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні урядом Нідерландів оголошено рішення про те, що кримінальне провадження у справі збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу MH17 здійснюватиметься у рамках національної юрисдикції Нідерландів. Цей механізм притягнення винних до відповідальності за вчинення жахливого злочину було вироблено державами-учасницями Спільної групи з розслідування – Австралією, Малайзією, Бельгією, Нідерландами та Україною», – написав Порошенко.

Він зазначив, що Україна буде максимально сприяти і надавати допомогу Нідерландам в розслідуванні для якомога швидкого покарання винних.

«Хочу нагадати, що саме Росія заблокували створення міжнародного трибуналу під егідою ООН. Тому вірю в справедливість, неупередженість та об’єктивність нідерландського правосуддя!», – додав президент.

Як повідомлялося, 17 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстерлам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.

28 вересня 2016 року об’єднана слідча група (JIT) з розслідування катастрофи рейса MH17, збитого над Донбасом у 2014 році, заявила, що ракета комплексу ЗРК Бук, що потрапила в літак, була привезена з Росії і випущена з території, підконтрольної терористам. Бук зробив постріл ракетою російського виробництва, після чого повернувся на територію РФ, говориться у висновках слідства.