В Криму «депутат Держради» Гриневич отримав 10 років за шахрайство та погрозу вбивством

В окупованому Криму «Сакський районний суд» засудив екс-депутата Верховної Ради АРК, а нині «депутата Держради Криму» Валерія Гриневича до 10 років колонії суворого режиму, визнавши його винним у шахрайстві в особливо великому розмірі та погрозі вбивством.

Як передає Центр журналістських розслідувань, про це повідомляє видання «Кримінформ» з посиланням на представника «суду».

«Гриневич засуджений до 10 років позбавлення волі з відбуванням у колонії суворого режиму. Саме такого покарання вимагало для депутата звинувачення», – повідомив співрозмовник видання.

За даними слідства, «депутат Держради» шляхом обману заволодів 6 млн. руб. в доларовому еквіваленті за обіцянку допомогти в отриманні земельних ділянок в селі Штормове у Сакському районі і припиненні перевірочних заходів співробітниками поліції.

Гриневич визнаний винним в шахрайстві в особливо великому розмірі (ч.3, 4 ст.159), замаху на шахрайство (ч.3 ст.30, ст.159) і погрозі вбивством (ч.1 ст. 119) Кримінального кодексу РФ.

Як повідомлялося, в жовтні 2015 року в Криму співробітники ФСБ Росії затримали за підозрою в отриманні хабара в розмірі 35 тисяч доларів США «депутата Держради» Валерія Гриневича. За ці гроші він обіцяв сприяти припиненню перевірки щодо жителя Сак. Пізніше «кримське слідче управління СК РФ» порушило кримінальну справу за шахрайство.

В кінці січня 2016 року було порушено ще одну кримінальну справу за фактом незаконного вилучення 1,2 га землі на узбережжі Чорного моря в селі Штормове, організованого злочинного групою під керівництвом Гриневича.

Згідно з інформацією сайту кримського «парламенту», у вересні 2014 року приватний підприємець Гриневич був обраний до «Держради Республіки Крим» по Сакському одномандатному виборчому округу № 7 від Кримського регіонального відділення партії «Єдина Росія».

Гриневич був депутатом Сакської районної ради скликань 2002-2006 років, 2006-2010 років. Також він був депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим скликання 2010-2014 років.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine