Трамп підписав закон про розширення санкцій проти РФ

Влада

Американський президент Дональд Трамп в середу, 2 серпня, підписав закон про нові санкції США проти Росії, Північної Кореї та Ірану.

Про це повідомляє видання Bloomberg з посиланням на офіційну інформацію Білого дому, передає Центр журналістських розслідувань.

«Президент Дональд Трамп підписав законопроект про накладення санкцій стосовно Росії, однак додав заяву про те, що адміністрація президента буде виконувати закон, але з застереженнями щодо наслідків і конституційності деяких положень», – пише видання.

Як наголошується, в отриманій Bloomberg заяві Трампа про підписання немає сигналу про намір ухилятися від виконання положень закону про введення санкцій проти РФ, але він не впевнений в деяких положеннях документу. Зокрема, Трамп побоюється, що закон може обмежувати повноваження президента, що заборонено конституцією, і це може пошкодити співпраці США з союзниками.

Як пише Bloomberg, застереження американського президента стосуються чотирьох сфер: посягання на повноваження органу виконавчої влади, нанесення ненавмисної шкоди американським компаніям і бізнесу, а також міжнародним партнерам США, і також обмеження гнучкості адміністрації президента в спільних діях з союзниками при переговорах з Росією.

Видання нагадує, що новий закон, прийнятий переважною більшістю в палаті представників і Сенаті, посилює санкції щодо Росії і дає Конгресу США право блокувати рішення президента про їх скасування. Закон також накладає нові санкції на Іран і Північну Корею.

Нагадаємо, 27 липня Сенат США майже одноголосно проголосував на підтримку нових санкцій проти Росії. Законопроект, що надійшов з Палати представників, підтримали 98 законодавців, проти були двоє. Документ надісланий до Білого дому президенту США Дональду Трампу, у якого  було 10 днів, щоб або підписати його, або відхилити.

30 липня американський віце-президент Майк Пенс заявив в Талліні, що США вважають неприйнятними дестабілізуючі дії Росії, підтримку РФ злочинних режимів і її дії в Україні. За його словами, саме тому президент Дональд Трамп підпише прийнятий американським Конгресом закон про нові санкції проти Росії.