РФ передали 42 земельних ділянки для будівництва моста через протоку

Крим

Керченські «депутати» «міської ради» на позачерговій сесії 9 серпня передали у власність установ Росії 42 ділянки землі для будівництва моста через Керченську протоку.

Як повідомляється в рішенні сесії, мова йде про земельні ділянки в Керчі і на острові Тузла, в тому числі, тих, де проходять автомобільні дороги та залізничні колії, передає Центр журналістських розслідувань.

З них 13 ділянок керченські депутати передали у власність російського управління «Упрдор «Тамань», 28 ділянок передали російському агентству залізничного транспорту.

Україна готує позов до Росії, яка ввела обмеження по судноплавству через Керч-Єнікальський канал у зв’язку з будівництвом моста через Керченську протоку, що призводить до збитків українських портів Маріуполь і Бердянськ на Азовському морі.

Нагадаємо, Мінтранс РФ поінформував, що в серпні-вересні 2017 року Керченську протоку перекриють для судноплавства на час транспортування і монтажу арок Керченського мосту.

Після установки арок мосту прохід суден під ним буде обмежений простором шириною 185 м і висотою 35 м від води. У зв’язку з цим листом «капітана морського порту Керч» від 24 травня 2017 року були введені обмеження по габаритам для суден, що проходять через морську ділянку під арками: довжина – 160 м, ширина – 31 м, осадка – 8 м, надводний габарит (відстань від діючої ватерлінії до зовнішньої точки щогли) – 33 м.

Як повідомлялося 14 вересня 2016 року Україна ініціювала в міжнародному трибуналі ООН з морського права арбітражне провадження проти Росії для захисту своїх прав як прибережної держави в прилеглих до окупованого Криму зонах Чорного і Азовського морів і Керченській протоці.

В травні 2017 року прокуратура АРК повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом порушення правил екологічної безпеки в Азовському і Чорному морях через будівництво Росією моста в Керченській протоці.

У червні 2017 року Юрій Лавренюк на нараді в Мініфрастурктури заявив, що Керченський міст, який Росія будує всупереч вимогам Конвенції ООН з морського права і Договору між Україною і РФ про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, своїми габаритами обмежить розміри суден, які зможуть під ним проходити, що призведе до значного зниженнясуднозаходів і вантажообігу портів Маріуполь і Бердянськ.

Мінінфраструктури запропонувало МЗС України направити РФ, а також в Міжнародну морську організацію (IMO) відповідну дипломатичну ноту протесту, оскільки будівництво Росією моста через Керченську протоку і його перекриття можуть завдати значної шкоди не тільки безпеці судноплавства, а й національній безпеці України в цілому.