В Україні планують приватизувати кіностудію ім. Довженко і національні цирки

До переліку об'єктів держвласності, які підлягають приватизації протягом 2017-2020 років, включені низка українських державних цирків і кіностудій, серед них - Національна кіностудія ім. Олександра Довженка та Національний цирк України.

Як пише видання ZN.UA, наразі вказаний перелік всього налічує 893 держпідприємства, проте з часом їх число зросте майже до 4 тисяч, передає Центр журналістських розслідувань.

«За нашою творчою лінією в дзвінкій низці таких підприємств, наприклад, Національний цирк України (і ще шість українських госцирків). А також Національна кіностудія ім. Олександра Довженка, Українська студія хронікально-документальних фільмів, Українська кіностудія анімаційних фільмів», – йдеться в статті.

Крім того, крім Національного цирку України також підлягають приватизації: Харківський держцирк ім. Ф.Яшіна, Дніпропетровський держцирк, Одеський держцирк, Криворізький держцирк, Львівський держцирк тощо.

Як вказує видання, приватизація даних установ – це одне із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей з Міжнародним валютним фондом (МВФ). При цьому, приватизація об’єктів з національним статусом є юридично і політично складним процесом.

«За інформацією ZN.UA з різних джерел в Мінкульті і Держкіно, передача таких цінностей, як Кіностудія ім. Довженко або Цирк на Перемозі (обидва Національні) в якісь приватні руки – складна парадигма законодавчих метаморфоз, а також рішень на самому верху», – вказується в статті.

Видання зазначає, що «національний» статус поки що є для багатьох установ культури «охоронною грамотою». За його відомостями, зараз Мінкульт активно роз’яснює чиновникам Мінекономрозвитку наслідки непродуманих і непрорахованих різких приватизаційних кроків у сфері культури.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine