В Україні спростували припущення про причетність Південмашу до ракетної програми КНДР

На держпідприємстві «ВО Південний машинобудівний завод ім. Макарова» (Південмаш, Дніпро) спростували озвучені виданням The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР і розцінили їх як спробу дискредитувати «Південмаш» і Україну.

Про це йдеться в офіційній заяві «Південмашу», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Припущення авторів публікації і процитованого ними «експерта» щодо можливого зв’язку України з прогресом КНДР у розвитку ракетних технологій не мають відношення до реальності: «Південмаш» ніколи раніше не мав, і не має зараз ніякого відношення до північнокорейських ракетних програм космічного або оборонного характеру. «Південмаш» як державне підприємство повністю дотримується вимог Режиму контролю за ракетними технологіями (РКРТ), учасником якого Україна є з 1998 року», – наголошується в заяві.

На підприємстві підкреслили, що ракети і ракетні комплекси військового призначення в роки незалежності «Півдемашем» не випускалися і не випускаються. Єдиний серійний двигун, що поставляється в останні роки на експорт – РД-843 в Італію для європейської ракети-носія Vega, призначений для запуску і роботи в умовах відкритого космосу і за своїми характеристиками не придатний для використання в балістичних ракетах військового призначення.

«Факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності: зокрема, «Південмаш» не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не постачає до РФ ні ракети, ні їх деталі і складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни», – вказали на підприємстві.

У свою чергу в Державному космічному агентстві України (ДКАУ) акцентували на суворому дотриманні української космічною галуззю вимог РКРТ і підкреслили, що будь-які звинувачення в передачі українськими підприємствами ракетних технологій КНДР необгрунтовані.

«На сьогодні Україна не реалізує жодного космічного проекту з державами, які не є членами РКРТ, який передбачає передачу товарів категорії I … Будь-які звинувачення в передачі суб’єктами космічної діяльності України товарів або технологій в Корейську Народну Демократичну Республіку, які сприяли б розвитку балістичних програм, є абсолютно безпідставними», – йдеться в опублікованому на сайті ДКАУ заяві.

У відомстві зазначили, що Україна реалізує співпрацю в області дослідження і використання космічного простору в мирних цілях в суворій відповідності до вимог РКРТ.

Раніше видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-і роки для радянських МБР двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна Північнокорейської МБР в публікації названо українське ДП «Південмаш», яке, як пише NYT, «залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine