РФ могла передати КНДР українські двигуни, вийняті з ракет – глава ДКАУ

Росія могла вийняти з наявних у неї ракет «Циклон-2» і «Циклон-3» українські двигуни РД-250 і передати їх Північній Кореї. Україна вже давно не виробляє і нікому не поставляє такі двигуни і тому не може бути причетною до ракетної програми КНДР.

Випробування міжконтинентальної балістичної ракети КНДР Фото: AP

Про це заявив в.о. голови Державного космічного агентства України (ДКАУ) Юрій Радченко у вівторок на брифінгу, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«За оперативною інформацією, Росія сьогодні має ракети «Циклон-2» і «Циклон-3» в кількості від 7 до 20 ракет, в них ці двигуни (РД-250) є. Документація є», – сказав Радченко.

За його словами, дані двигуни раніше були виготовлені в Україні і поставлені в РФ в складі ракет відповідно до російської космічної програми.

У той же час керівник ДКАУ зазначив, що зараз в Україні немає ніякої можливості виробляти і постачати такі двигуни.

Він не виключив, що ці двигуни в КНДР могли потрапити саме з Росії.

«З числа готових виробів вони (росіяни – ред.) можуть ці двигуни постачати кому завгодно. Це не виключено, враховуючи партнерські відносини Росії і Північної Кореї», – підкреслив Радченко.

Раніше видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетним питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-і роки для радянських МБР двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна Північнокорейської МБР в публікації названо українське ДП «Південмаш», яке, як пише NYT, «залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності».

На держпідприємстві «ВО Південний машинобудівний завод ім. Макарова» (Південмаш, Дніпро) спростували озвучені The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР і розцінили їх як спробу дискредитувати «Південмаш» і Україну. У свою чергу в ДКАУ акцентували на суворому дотриманні української космічною галуззю вимог РКРТ і підкреслили, що будь-які звинувачення в передачі українськими підприємствами ракетних технологій КНДР необгрунтовані.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine