Нацрада замовить прорахунок нових телеканалів для мовлення на Крим

Крим

Нацрада України з питань телебачення і радіомовлення замовить в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР) розробку висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для організації цифрового мовлення на окупований Крим ще двох телеканалів з телерадіовежі в селі Чонгар Херсонської області.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Нацради.

«Таким чином, окрім вже наявного цифрового мультиплексу на 50 ТВК, будуть розбудовані ще два цифрові мультиплекси. Сьогодні ж перший мультиплекс із Чонгару розпочав тестове мовлення», – йдеться в повідомленні.

Також за зверненням Нацради УДЦР розгляне питання про технічний перенос 15 частотних присвоєнь радіоелектронних засобів із Криму на материкову Україну, на яких можна буде організувати мовлення на півострів.

Як повідомлялося, 17 серпня у Херсонській області почалася тестова цифрова трансляція українських телеканалів на окупований Крим з нової телерадіовежі, встановленої в березні 2017 року селі Чонгар біля адмінкордону з півостровом.

На першому етапі на територію північного Криму в стандарті DVB-T2 транслюються: UA: Крим (НСТУ), 5 канал, Прямий канал (Тоніс), ICTV, Чорноморська ТРК. З 1 вересня мультиплекс почне працювати в стандартному режимі, з потужністю 0,3 кВт, а з 1 листопада – з потужністю 1 кВт. У другій мультиплекс для мовлення на Крим планується включити ще 5 українських телеканалів.