Лутковська направила омбудсмену РФ запит про місцезнаходження українця Гриба

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням встановити місцезнаходження зниклого в Білорусі 19-річного громадянина України Павла Гриба, ймовірно затриманого ФСБ і доставленого в Росію.

Павло Гриб Фото: Facebook Ігор Гриб

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію офісу омбудсмена України.

«Прошу Вас перевірити інформацію про факт затримання Павла Гриба, правових підставах затримання, про його місцезнаходження, умови тримання і стан його здоров’я», – йдеться в листі Лутковської.

Вона зазначила, що батьки зниклого українця стурбовані відсутністю будь-якої інформації про те, в якому саме закладі знаходиться їхній син і на яких підставах.

Як повідомлялося, 24 серпня на території Білорусі зник 19-річний громадянин України Павло Гриб. Він виїхав в Гомель для зустрічі з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився в соціальних мережах. Про зникнення сина заявив колишній офіцер-прикордонник, військовий капелан Ігор Гриб. Він упевнений, що юнака викрала ФСБ через його патріотичні погляди, виманивши його на територію Білорусі за допомогою дівчини.

Посольство України в Мінську направило ноту МЗС Білорусі, щоб з’ясувати місцезнаходження Павла. Згодом стало відомо про те, що його немає серед затриманих або заарештованих в білоруському СІЗО.

29 серпня 17-річна росіянка з Сочі зізналася, що запросила українця Павла Гриба в Білорусь під тиском співробітників ФСБ.

ЗМІ Білорусі повідомили про те, що українець може перебувати в управлінні ФСБ по Краснодарському краю.

Зниклий Павло Гриб має інвалідність і змушений постійно приймати підтримуючі препарати.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine