У Сімферополі силовики заблокували храм УПЦ Київського патріархату – архієпископ Климент

Новини
Кафедральный ?ы, за автомобилем, в котором находится (журналист «Интера») Елена Механик, было организовано погоню», - сообщила журналист Лиля Бурджурова, пишет 

В окупованому Криму вранці 31 серпня в Сімферополі російські спецслужби заблокували Кафедральный собор святих рівноапостольних князів Володимира та Ольги Української православної церкви Київського патріархату, розташований в центрі міста.

Як повідомив виданню Крим.Реаліі архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент, його не пускають в храм, передає Центр журналістських розслідувань.

«О 10 ранку виконавча служба увірвалася на територію церкви, зламала приміщення першого поверху, були зламані двері вівтаря на другому поверсі, доступ віруючим перекритий. Ніякі доводи про те, що територія першого поверху відповідно до договору оренди належить управлінню Єпархії, не діють. Вони показують якісь рішення суду, які зобов’язують Духовний центр виселитися з приміщення, хоча Духовного центру в управлінні Єпархії немає більше двох років», – розповів архієпископ Климент.

У свою чергу, директор державного підприємства «Національне газетно-журнальне видавництво», кримчанин Андрій Щекун повідомив на своїй сторінці в Facebook, що майно українського храму в Криму піддалося псуванню.

«Зірвано замки першого поверху… варвари ввірвалися до храму, ламають алтар на другому поверсі, конфісковують образи на першому поверсі», – написав Щекун.

Як повідомлялося, на початку 2016 Кримське єпархіальне управління УПЦ Київського патріархату за рішенням «Арбітражного суду Республіки Крим» позбавили частини приміщення в центрі Сімферополя, в якому розміщується Кафедральний собор святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги.

14 червня 2016 року «Апеляційний суд Севастополя» зобов’язав Кримську єпархію УПЦ КП сплатити «Міністерству майнових і земельних відносин Республіки Крим» півмільйона рублів штрафу і звільнити 112 кв. м на першому поверсі Кафедрального собору в Сімферополі.

8 листопада 2016 року в Сімферополі представники так званого «Фонду майна Криму» намагалися опечатати перший поверх Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги УПЦ КП.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент закликав світову спільноту захистити національні, культурні та релігійні права громадян України в Криму.