За три роки з окупованих територій переданий 161 ув’язнений – Мін’юст

За три роки з окупованих територій Криму і Донбасу, де розташовано 34 пенітенціарних установи, на підконтрольну уряду України територію був переданий 161 ув'язнений.

Фото: ombudsman.gov.ua

Про це в інтерв’ю виданню ZN.UA розповів заступник міністра юстиції України Денис Чернишов, передає Центр журналістських розслідувань.

«149 – з «ДНР», 12 – з Криму (було переміщено ув’язнених на підконтрольну територію – ред.)», – сказав Чернишов.

Він нагадав, що на окупованих територіях Криму і Сходу України розташовані 34 пенітенціарних установи, в яких станом на 1 листопада 2014 року містилися понад 19 тисяч осіб.

«Свого часу, в 2014 році, була упущена можливість вивезти звідти людей, а крім того – ще й зброю. На даний момент на тимчасово непідконтрольній території розташовані 5 з 5 установ в АР Крим, 14 з 20 – в Донецькій області, 15 з 16 – в Луганській. Станом на 1 листопада 2014 року в них містилися, відповідно, 3295, 9511, 6426 осіб», – сказав заступник міністра.

Він також зазначив, що переміщення ув’язнених не входить в функцію Мін’юсту. Цим питанням займається Уповноважений Верховної Ради з прав людини.

«Ініціатор в цій роботі – офіс омбудсмена. Клопотання надходить на його офіс, залучають СБУ, МВС, ЗСУ. Ми беремо участь вже в процесі прийому ув’язнених, коли їх нам передають. В основному в Мар’їнці», – додав Чернишов.

Як повідомлялося, 17 березня 2017 року Федеральна служба виконання покарань РФ передала Україні 12 ув’язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого Росією Криму. Передача ув’язнених стала наслідком переговорів омбудсменів України і Росії Валерії Лутковської та Тетяни Москалькової. Переміщення засуджених із пенітенціарних установ Криму здійснювалося шляхом використання ad hoc механізму, який раніше був запропонований Лутковською.

11 квітня бойовики так званої «ДНР» передали Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської 14 ув’язнених, які відбували покарання в місцях позбавлення волі в окупованому Донецьку.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine