Олег Сенцов повідомив, що його етапують на Ямал

Український режисер, кримчанин Олег Сенцов, незаконно засуджений в Росії за сфабрикованим звинуваченням у нібито підготовці «теракту» в окупованому Криму, повідомив, що його етапують з Якутії в Ямало-Ненецький автономний округ РФ.

Олег Сенцов Фото: RFE/RL

Про це політв’язень Сенцов розповів в листі правозахисниці Зої Свієтовій, текст якого опублікований на сайті «Открытой России», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Свєтова розповіла, що отримала лист 29 вересня, він датований 17 вересня і був відправлений 21 вересня з СІЗО-1 Тюмені.

Сенцов повідомив, що його етапують в саму північну колонію суворого режиму Росії, яка розташована в селищі Харп на Ямалі і відома своїми суворими умовами утримання.

«У мене все нормально. Їду. Вивезли різко з Якутії і везуть в Ямало-Ненецький автономний округ. А там тільки одне місце для відбування покарання – це легендарні Харпи … Нічого хорошого від цього відрядження не чекаю. Тим більше, проїхавши іркутський і омський централи, маю собі деяке уявлення про те, як буває погано і не тільки з розповідей», – написав Сенцов.

За його словами, у нього немає депресії або спаду духу. «Я цим не страждаю, навіть не сумнівайтеся», – зазначив він.

Також Сенцов розповів, що Якутський опервідділ в колонії, куди його спочатку відправили відбувати покарання, за рік видав йому на руки лише дві з багатьох надісланих йому листівок.

«Перед етапуванням повернули коробку зі старими листами, які зберігалися 1,5 року у тюремників, і під сотню нових, які вони збирали протягом року і тільки тепер вирішили віддати … Ще віддали з десяток книг, які мені прислали, але тільки не видавали», – повідомив кримчанин.

Він також написав, що глава МЗС України Павло Клімкін намагався до нього додзвонитися на день народження в липні.

«Приїжджали «Пуссі Райот» з Альохіною в Якутськ мене підтримати. Це дуже здорово! Але замість дзвінка мені дали чергове ШІЗО (четвертий чи п’ятий навіть), а потім взагалі вивезли в більш жорстке місце – Харп. Наказ про це ФСВП Росії підписала наприкінці липня. Це зовсім не означає, що не треба нічого робити. Ви там, на волі, можете робити все, що вважаєте за потрібне в підтримку мене або інших політв’язнів, просто знайте, що у місцевих правопримєнітєлєй своя логіка в голові, і реагують вони часто ось так. Зрештою на Північний полюс же вони мене не вивезуть сидіти?», – додав Сенцов.

Як повідомлялося, 25 серпня 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону за сфальсифікованим звинуваченням у створенні в анексованому Криму терористичного співтовариства засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років, а кримського активіста Олександра Кольченко до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Сенцов відбував покарання в колонії суворого режиму в Республіці Саха (РФ).

9 вересня Рада правозахисників Іркутської області з посиланням на членів Громадської спостережної комісії повідомила, що Олега Сенцова етапували з колонії в Якутську в СІЗО-1 Іркутська. 12 вересня українського режисера етапували з СІЗО Іркутська до Челябінська.

23 вересня адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що Сенцова етапують і його місцезнаходження невідоме.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine