«Укргазбанк» за рік інвестував 1,2 млрд гривень в альтернативну енергетику Херсонщини

Новини
Будівництво вітропарку «Новотроїцьке» на Херсонщині Фото: investigator.org.ua

За рік державний «Укргазбанк» інвестував в розвиток альтернативної енергетики Херсонської області 1,2 млрд. гривень і має намір профінансувати будівництво ще 13 об’єктів генерації «зеленої» електроенергії в регіоні.

Про це заявив голова правління АТ «Укргазбанк» Кирило Шевченко на Х Міжнародному інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» в Новій Каховці, повідомляє кореспондент Центру журналістських розслідувань.

«Рівно рік тому ми підписали меморандум про співпрацю в сфері зеленої енергетики в Херсонській області. Ті цифри, що називалися тоді, а саме щодо цифри, що тоді здавалася комусь захмарною, а саме 1 млрд. 200 млн гривень ми проінвестували в екологічні об’єкти у вашій області. Це були пілотні проекти. Сьогодні ми розглядаємо будівництво ще 13 джерел альтернативної енергетики на Херсонщині», – сказав Шевченко.

Голова правління АТ «Укргазбанк» Кирило Шевченко Фото: investigator.org.ua

В рамках форуму відбулося відкриття першої черги вітряного парку «Новотроїцьке», розташованого біля селища Сиваське в Новотроїцькому районі.

Як завив Карл Стурен, генеральний директор ТОВ «Віндкрафт Україна», яке займається спорудженням вітропарку, його загальна потужність по закінченню будівництва складе 140 Мвт, що зробить цю вітроелектричну станцію однією з найпотужніших на території України.

Гендиректор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Снурен Фото: investigator.org.ua

«Будівництво ми почали в квітні місяці і сьогодні відкриваємо першу чергу вітропарку потужністю 41.4 МВт. Сума інвестицій на даний момент складає 64 млн. доларів. У наступному році ми сподіваємося побудувати ще 97 Мвт і повністю закінчити цей об’єкт», – зазначив Стурен.

Приплив інвестицій за рік вивів Херсонську область на 2-е місце в Україні з виробленню зеленої електроенергії. За цим показником Херсонщина поступається тільки своїм сусідам із Запоріжжя.

Фото: investigator.org.ua

Нагадаємо, в березні 2016 року гендиректор ТОВ «Віндкрафт Україна» Карл Снурен заявив, що компанія має намір побудувати в Генічеському та Новотроїцькому районах Херсонської області два великих вітропарки.

27 вересня 2017 року на Херсонщині відкрили вже другу сонячну електростанцію (СЕС). Нова Трифонівська СЕС потужністю 10 МВт побудована компанією ДТЕК у Великоолександрівському районі в рамках меморандуму з Херсонською облдержадміністрацією на кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).