Рада не проголосувала за закони президента по Донбасу

Верховна Рада не змогла приступити до розгляду двох президентських законопроектів по Донбасу у зв'язку з тим, що президію парламенту заблокували депутати з фракції "Самопоміч".

Голова парламенту Андрій Парубій оголосив вечірнє засідання Ради закритим, передає Центр журналістських розслідувань.

“Я хочу вам повідомити, що ми провели нараду, на якій було визначено, що в законі, який розглядається (№7163) виключаються пункти, які посилаються на Мінські домовленості. Ця норма, яка повинна була розблокувати засідання Верховної Ради … Проте, трибуна продовжує бути заблокованою”, – сказав він.

“Ми продовжимо розгляд цього законопроекту”, – сказав він, не уточнивши, коли саме законопроект буде розглянутий.

Як повідомлялося, президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради два законопроекти щодо Донбасу: “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях” (№7163) “Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей” (№7164).

Проект №7163, зокрема, визначає окуповані Росією території в Донецькій і Луганській областях і визнає право України на самооборону відповідно до ст. 51 Статуту ООН. Проектом №7164 пропонується продовжити на рік дію закону про особливий статус Донбасу.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine