Прокуратура АРК відкрила провадження через обшуки і затриманя 2 жовтня в Криму

Прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження і проводить розслідування за фактами незаконних обшуків і затримань кримських татар, проведених ФСБ 2 жовтня під тимчасово окупованому Криму.

Фото: investigator.org.ua

Як повідомляє прес-служба відомства, таке рішення було прийнято після звернення громадської організації «КримSOS», передає Центр журналістських розслідувань.

«Встановлено, що 02.10.2017 представниками незаконно створених правоохоронних органів на території Сімферопольського району проведено незаконні обшуки будинків 4 кримських татар, після чого останніх затримано та доставлено до будівлі «ФСБ Російської Федерації»», – йдеться в повідомленні.

За вказаними фактами прокуратурою автономії розпочато досудове розслідування у кримінальних виробництвам відкритим за ознаками кримінальних злочинів, передбачених ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ст.162 (порушення недоторканності житла) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялося, 2 жовтня в окупованому Криму російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар. Після обшуків були затримані Ренат Сулейманов, Арсен Кубедінов, Сейран Мустафаєв і Талят Абдурахманов.

Російське агентство РІА Новини з посиланням на «кримське управління ФСБ РФ» повідомило, що відомство «викрило в Криму екстремістів з організації «Таблігі Джамаат».

Чотирьох затриманих кримських татар відвезли в будівлю «Управління ФСБ РФ по Криму» в Сімферополі.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine