Суд ЄС визнав законним заморожування активів сім’ї Януковичів

Суд Європейського союзу, розташований в Люксембурзі, розглянувши апеляційну скаргу екс-президента України Віктора Януковича і його сина Олександра, які втекли до Росії, визнав законними санкції, накладені на них в ЄС в 2015-2016 роках, зокрема заморожування активів.

Олександр Янукович і Віктор Янукович Фото: Reuters

Про це виданню «Європейська правда» повідомили в секретаріаті суду, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Йдеться про позов сім’ї Януковичів, в якому вони оскаржили рішення суду ЄС річної давності. 15 вересня Європейський суд загальної юрисдикції (General Court) виніс рішення за двома хвилями санкцій, введених Радою ЄС проти екс-президента і його сина. Тоді в Люксембурзі «заднім числом» скасували санкції, датовані 2014 роком, однак підтвердили силу новіших санкцій, що діяли після 2015 року.

Віктор і Олександр Януковичі оскаржили невигідний для себе вердикт у Європейському суді (European Court of Justice) – вищій палаті Суду ЄС, яка розглядає апеляції на рішення, прийняті у першій інстанції.

Вища палата Суду ЄС повністю підтвердила попереднє рішення, визнавши законним європейські санкції проти Януковичів у вигляді заморожування активів.

У винесеному 19 жовтня рішенні Європейського суду, зокрема, зазначається, що «побоювання Віктора Федоровича Януковича та Олександра Вікторовича Януковича щодо упередженості української судової системи не можуть поставити під сумнів обгрунтованість звинувачень проти них щодо дуже конкретних випадків розкрадання державних коштів». Також суд вважає, що позивачі не надали жодних доказів, які могли би поставити під сумнів обгрунтованість звинувачень, винесених проти них в Україні.

Як пише видання, рішення Європейського суду стосується тільки однієї санкційної хвилі, яка діяла з березня 2015 року по березень 2016 року і, відповідно, зараз втратила силу. Однак воно свідчить про те, що спроби сім’ї Януковича оскаржити такі хвилі санкцій проти них (які, зокрема, запровадженіі в 2016 та 2017 роках) напевно також будуть невдалими.

Як повідомлялося, санкції ЄС щодо екс-президента Віктора Януковича і його оточення були введені в березні 2014 року і продовжувалися в березні 2015 року, березні 2016 року і березні 2017 року.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine