Мінфін РФ назвав головну умову переговорів з Україною по «боргу Януковича»

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов назвав головною умовою для переговорів з Україною по так званому «боргу Януковича» повернення Росії коштів в сумі 3 млрд. дол. в повному обсязі.

Міністр фінансів РФ Антон Силуанов Фото: ТАСС

Про це Силуанов заявив в ефірі телеканалу «Росія 1», повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство РІА Новини.

«Основна умова – це те, що ми повинні повернути з України в повному обсязі борг – це 3 мільярди доларів США. І наші умови повинні бути краще, ніж у комерційних кредиторів. Такі переговори ми ведемо. Упевнений, що пропозиції щодо виконання Україною своїх зобов’язань будуть знайдені», – сказав міністр фінансів РФ.

Як повідомлялося, Україна повинна виплатити Росії $ 3 млрд за спірним облігаціях, які були випущені в кінці 2013 року як частина допомоги режиму Віктора Януковича в обмін на відмову від Асоціації з Євросоюзом. Президент РФ Володимир Путін обіцяв Януковичу $ 15 млрд, але через євромайдан видав тільки $ 3 млрд. Росія відмовилася піти на реструктуризацію цієї заборгованості, на відміну від інших комерційних кредиторів. Україна в свою чергу відкинула можливість погашення боргу і ввела мораторій на його виплату.

Україна в грудні 2015 року допустила дефолт по євробондам, викуплених Росією в грудні 2013 року на кошти Фонду національного добробуту (3 млрд. Дол. – сам випуск та 75 млн. Дол. – останній купонний платіж).

Київ пропонував Москві реструктуризацію боргу на загальних з комерційними кредиторами умовах, Росія цей варіант обговорювати відмовилася, наполягаючи на суверенному характері заборгованості. Борг повинен був бути погашений до 1 січня 2016 року.

Мінфін РФ 17 лютого 2016 року подав до Високого суду Лондона позов про стягнення заборгованості з України

Україна 27 травня 2016 року подала до Високого суду Англії заперечення проти позову, в яких вона вказувала, що договір про запозичення, укладений в грудні 2013 року, є недійсним і не підлягає примусовому виконанню з низки причин, серед яких порушення внутрішнього законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур при випуску єврооблігацій на 3 млрд. дол., а також «тиск з боку РФ протягом всього 2013 року з метою не допустити укладення Україною угоди про асоціацію з ЄС».

30 травня 2016 року Голосіївський райсуд Києва задовольнив заяву вимушеної переселенки з Луганської області Ірини Верігіної про забезпечення її позову до Російської Федерації. Суд наклав арешт на право вимоги по трастовим договором, яким у 2013 році було оформлено отримання 3 мільярдів доларів російського кредиту, і заборонив здійснення будь-яких платежів, в тому числі виплату відсотків, за вказаним договором.

17 січня 2017 року Високий суд Лондона почав розгляд поданого Росією позову про стягнення з України так званого «боргу Януковича» за євробондами на 3 млрд. дол.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine