МВС і Аваков звинувачують НАБУ в політичному тиску через «справу рюкзаків»

Міністерство внутрішніх справ України та його очільник Арсен Аваковим називають дії НАБУ, яке 31 жовтня затримало сина міністра Олександра Авакова, екс-заступника міністра Сергія Чеботаря за підозрою в розтраті 14 млн. грн при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, політичним тиском.

Фото: mvs.gov.ua

Як повідомляє Центр журналістських розслідувань, відповідну заяву опубліковано на сайті МВС.

«Національне антикорупційне бюро України займається політичною, а не юридичною діяльністю, що є неприпустимим і вимагає негайної корекції», – заявили в міністерстві, відзначивши, що в Україні «триває гібридна війна, спрямована на дискредитацію політиків і посадових осіб, які твердо стоять на позиції реформування і оздоровлення державних інститутів, зокрема правоохоронної системи».

«Приводом для нової хвилі інформаційної кампанії стосовно начебто зловживань, допущених під час процедури закупівлі тактичних рюкзаків для потреб АТО в 2015 році, стало проведення слідчих дій у помешканнях колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря та сина голови відомства», – йдеться в заяві.

У міністерстві також стверджують, що за результатами ревізії, проведеної в ході розслідування кримінального провадження, відкритого 7 липня 2015 року про можливі численні порушення під час процедури закупівлі рюкзаків для потреб МВС, досудове слідство не отримало доказів, що їх поставки відбулися не в повному обсязі, а НАБУ були надані належні докази «сумлінного виконання переможцями торгів договорів з постачання рюкзаків».

«Протягом всього часу роботи на посаді Міністра внутрішніх справ України, щодо Міністра, членів його родини та найближчих колег поширюється недостовірна інформація, спрямована на дискредитацію Арсена Авакова як політика та нівелювання заходів, що вживаються МВС для осучаснення та оздоровлення правоохоронної і судової системи та захисту Держави від російської гібридної агресії», – заявили в МВС.

При цьому сам Арсен Аваков стверджує, що ні його син, ні його фірми не отримували коштів з бюджету України.

«Ні мій син, ні фірми в яких він засновник не мають і не мали ні копійки грошей з бюджету України. І Олександр Аваков пройде процедуру і доведе це в суді», – написав очільник МВС на своїй сторінці в Facebook.

Олександр Аваков Фото: Facebook Александр Аваков

«Особистісні маніпуляції, атаки та інше не відвернуть мене від принципів, на яких я стою, в тому числі в рамках антикорупційних розслідувань, які проводять НАБУ і САП. Вважаю, що ці органи не повинні бути органами, схильними до впливу політичних груп і інтересів. Не повинні мати політичних інтересів і позицій піару. Вони повинні бути органом юриспруденції – надзвичайної строгості і відповідності із Законом, а не застосовувати метод натяжок і припущень, як у випадку з моєю родиною – на догоду чиїхось політичних інтересів», – зазначив Аваков.

Він також вважає за необхідне відновити «баланс незалежності і незаангажованості в молодих антикорупційних органах».

«Повторюся – тиск на мене з боку організаторів сьогоднішніх дій проти мого сина і моїх в минулому підлеглих – не пройде. Сподіваюся адекватний судовий процес, в якому Олександр візьме участь – розставить все по місцях», – додав Аваков.

Як повідомлялось, 31 жовтня детективи НАБУ після проведення обшуків за підозрою в розтраті понад 14 млн. грн. при закупівлі рюкзаків для Нацгвардії затримали екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру з постачання рюкзаків і сина гочільника МВС Арсена Авакова Олександра.

Нагадаємо, в лютому 2016 року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина глави МВС Арсена Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства по, очевидно, завищеною ціні.

Навесні 2016 року НАБУ отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах і зловживання службовим становищем в керівній структурі МВС при закупівлі за захищеної ціною 6000 тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО.

23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії «Дніпровенд», яку пов’язують з Олександром Аваковим.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine