Ув’язнений в РФ кримчанин Лугін попросив допомоги у Порошенка і ООН

Кримчанин Андрій Лугін, який відбуває довічний термін в одній з в'язниць Російської Федерації, написав відкритого листа президенту України Петру Порошенко, ООН, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), правозахисникам і журналістам.

Про це повідомила дружина Лугіна Ірина, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Крим.Реаліі.

“Мене і безліч інших громадян України РФ продовжує насильно утримувати на своїй території і «визнавати громадянами РФ», тим самим створюючи штучні і формальні перешкоди для повернення в Україну її громадян”, – написав він.

Лугин додав, що РФ перешкоджає його поверненню в Україну, немотря на підписані між уповноваженими з прав людини РФ і України угоди про передачу громадян.

“У зв’язку з усім перерахованим звертаюся до світової спільноти від свого імені і від імені багатьох інших жителів Криму і громадян України, які також борються за свої суверенні права – право самому вибирати громадянином якої держави бажаю бути, і прошу на найвищому рівні вказати на повну незаконність дій влади РФ по «визнанням громадянами РФ» будь-яких іноземних громадян в односторонньому порядку – без письмово оформленого відповідного «заяви» про бажання придбати громадянство і виданого «паспорта» ні про яке «гражданстве РФ» не може йти мова!”, – йдеться в листі.

Лугин зазначив, що це звернення не тільки в його інтересах, а й в інтересах інших жителів Криму.

“У зв’язку з тривалим порушенням прав людини (з 2014 року) розглянути можливість« пріоритетності »колективного звернення і винесення остаточного рішення за фактами «визнання громадянами РФ» в можливо короткі терміни – чим раз і назавжди у РФ відніметься можливість перешкоджання поверненню громадян України в Україну і відновляться суверенні права, які порушуються РФ з березня 2014 року”, – написав він.

Нагадаємо, засуджений в Криму громадянин України Андрій Лугин 26 квітня перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія (РФ) і відсутність належного медичного обслуговування.

Відзначимо, Лугина засудили в 2010 році і засудили до довічного ув’язнення. Його звинуватили у вбивстві і участі в злочинному угрупованні 90-их років Андрія Лаптєва.

У 2016 році його перемістили з Криму на територію суб’єкта РФ – Мордовію за наказом Федеральною службою виконання покарань РФ. У березні 2017 року Лугина привезли з Мордовії в Сімферополь для проведення слідчих дій і обіцяли залишити в Криму. Однак після цього його знову відправили в Мордовію.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine