Подані адвокатами в ГПУ документи про захист Поклонської не дають підстав для визнання їх справжніми

Новини
Наталія Поклонська в залі Госдуми РФ Фото: РИА Новости

Подані адвокатським бюро «Могильницький та партнери» в Генпрокуратуру України документи про представлення інтересів колишнього так званого «прокурора Криму», а нині «депутата» Держдуми РФ Наталії Поклонської, яка підозрюється в зраді, захопленні держвлади і посяганні на територіальну цілісність України, не дають підстав визнати їх належним чином складеними і ідентифікувати їх справжність.

Про це йдеться у відповіді ГПУ на запит Центру журналістських розслідувань.

Раніше адвокат Максим Могильницький заявив на своїй сторінці в Facebook, що ГПУ не допускає адвокатів до захисту у кримінальному провадженні за обвинуваченням у державній зраді Сергія Аксьонова, Володимира Константинова і Наталії Поклонский, а «судові засідання по цій справі проводяться в закритому режимі».

У листі, направленому Центру, Управління у зв’язках з громадськістю і засобами масової інформації ГПУ нагадало, що Слідчим відділом управління з розслідування злочинів, вчинених на тимчасово окупованих територіях Генеральної прокуратури України розслідується кримінальне провадження за підозрою С. Аксьонова, В.Константинова, Н.Поклонської, Ю.Дойнікова, С.Абісова, В.Мельниченка, С.Шахова, Р.Темиргалієва у вчиненні злочинів, передбачених ч.4 ст.28, ч.1 ст.109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч.4 ст.28, ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до тяжких наслідків), ч.1 ст.111 (державна зрада), ч.1 ст.255 (створення злочинної організації) КК України, П. Зими та О. Чалого у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст.28, ч.1 ст.109, ч.4 ст.28, ч.3 ст. 110, ч.1 ст.255 КК України.

«Установлено, що вказані особи упродовж грудня 2013 року – лютого 2014 року створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади на території АР Крим та м. Севастополя, зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також брали участь у ній», – вказується в документі.

3 квітня 2017 року цим 10 особам було повідомлено про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру у вчиненні інкримінованих їм злочинів.

«У зв’язку з переховуванням підозрюваних від органів слідства до Печерського районного суду м.Києва подано 10 клопотань про здійснення спеціального досудового розслідування. На цей час 8 клопотань задоволено, інші перебувають на стадії розгляду», – відзначили в ГПУ.

При цьому, зазначили у відомстві, «під час розслідування кримінального провадження слідчим не порушувалось право на захист підозрюваних».

«Що стосується адвокатського бюро «Могильницький та партнери» слід зазначити, що цим бюро надано документи, які на цей час не дають підстави для визнання їх належним чином складеними та ідентифікувати їх справжність (слідчому не надано оригінальних документів, не зрозуміле місце їх укладення, не можливо ідентифікувати, що представництво має здійснюватись саме підозрюваної Н. Поклонської, а не якоїсь іншої особи з такими ж П.І.П.)», – заявили в ГПУ.

Нагадаємо, в жовтні 2017 року Адміністрація президента України у відповідь на запит народного депутата Сергія Лещенка повідомила, що колишня так звана «прокурор Республіки Крим», а зараз «депутат» Держдуми РФ Наталія Поклонська все ще залишається громадянкою України. Сама Поклонськая заявляє, що українського громадянства її позбавив колишній президент України Віктор Янукович вже після втечі до Росії.