Вищий апеляційний суд відмовився поновити на посаді судді екс-главу Апеляційного суду АРК Чорнобука

Новини
Валерий Чернобук

Вищий апеляційний суд України відмовив екс-голові Апеляційного суду АРК Валерій Чорнобуку в оскарженні постанови Верховної Ради, якою він був звільнений з посади судді Апеляційного суду Дніпропетровської області за порушення присяги судді.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Громадського.

Позов проти Верховної Ради Чорнобук подав у жовтні 2016 року. Розгляд справи тривав більше року і врешті рішення винесла колегія суддів у новому складі.

Нагадаємо, Валерій Чорнобук на момент окупації Криму очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю журналісту Центру журналістських розслідувань Сергію Мокрушину, Чорнобук говорив, що буде сприяти переходу кримських судів на судочинство по законодавству Росії. На відео зафіксовано, як Чорнобук читає кримським суддям лекцію про норми Конституції РФ.

У мережі також опубліковано відео, на якому Чорнобук присутній на виставі «прокурора Криму» Наталії Поклонский. На початку квітня 2014 року Чорнобук повернувся до Дніпропетровська, заявив про вірність Україні, а в липні указом президента Петра Порошенка було призначено на посаду судді Апеляційного суду Дніпропетровської області.

У липні 2015 року прокуратура АРК за матеріалами, опублікованими Центром журналістських розслідувань, провела перевірку щодо Валерія Чорнобука і відкрила кримінальне провадження.

У березні 2016 року в інтерв’ю програмі «Слідство.інфо» Чорнобук розкаявся в скоєному в Криму і повідомив, що йде з судової системи і перейшов на роботу в міську раду Дніпра, де займається питаннями безпеки.

У своєму поясненні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, яка 26 квітня 2016 року відкрила в відношенні Чорнобука дисциплінарне провадження, він повідомив, що інтерв’ю Центру журналістських розслідувань він давав «під тиском».

29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги судді.