Після облави ФСБ померла ветеран національного руху кримських татар Веджіє Кашка – ЗМІ

Новини

В окупованому Криму в четвер, 23 листопада, після чергових затримань кримських татар російські силовики мали намір затримати ветерана національного руху Веджіє Кашка, яка під час облави в кафе «Мараканд» перебувала разом із затриманими Бекіром Дегерменджі, Кязім Аметовим і Асаном Чапухом. 83-річній жінці стало погано, її відвезли в лікарню, де вона померла.

Про це пише російське видання РИА Новости з посиланням на свої джерела, передає Центр журналістських розслідувань.

Як повідомляє сайт «15 хвилин», адвокат Ельвіна Семедляева заявила, що в даний час силовики вже затримали батька фігуранта «сутички 26 лютого» Мустафи Дегерменджі Бекіра Дегерменджі, активістів Кязім Аметова і Асана Чапуха. Вони все знаходилися в кафе «Мараканд» в Сімферополі.

«У кожного з них проводяться обшуки», – зазначила вона.

23 листопада ФСБ РФ спільно з Міністерством внутрішніх справ проводять обшуки і затримання кримських татар.

За інформацією журналістки Лілі Буджурової, затримані не є членами Меджлісу.

Як повідомляло видання QHA, доля Веджіє Кашка нерозривно пов’язана з кримськотатарським національним рухом, її по праву можна назвати соратницею Петра Григоренка, Андрія Сахарова, Мустафи Джемілєва.

Разом зі своїм чоловіком Бекіром, Веджіє ханим включилася в національний рух в 1950-і роки. Сім’я проживала тоді в Среднечірчікском районі Узбекистану.

У 1967 році, коли у подружжя Кашка було вже четверо синів (в 1956 році народився Амет, в 1958 – Алі, в 1960 -Ібрагім, в 1967 – Мухаммед), сім’я перебирається на Кубань, де пізніше народиться дочка Суваде.

У 1969 році сім’я Кашка переїжджає в с. Джемрек (Кизиловка) Карасубазарського (Білогірського) району.

Після смерті сина, в грудні 1973 року, сім’я потайки купила будинок в с.Учкоз (Новоклёновка) в тому ж районі.

Чоловіка Веджіє Кашка Бекіра-аг’а Герасимчука в 2012 році.