Головного фіскала Миколаївщини та керівника Херсонської митниці підозрюють в участі у схемі фіктивного експорту

Слідчим відділом прокуратури Херсонської області здійснюється досудове слідство у кримінальному провадженні, відкритому за ч.2 ст.364 КК України, фігурантами якого є виконуючі обов'язки начальника ГУ ДФС у Миколаївській області та в.о. начальника Херсонської митниці. Їх підозрюють у фіктивному оформленні експортного вантажу, збитки від якого через несплату акцизу і ПДВ оцінюються у 30 млн. грн.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на дані судової справи, опубліковані у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

«Під час досудового слідства встановлено, що службові особи Херсонської митниці ДФС зловживаючи службовим становищем, умисно, з метою одержання неправомірної вигоди у сумі, що перевищує 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, вступивши у злочинну змову з службовими особами ТОВ «Трейд-НК», а також зі службовими особами Херсонського державного заводу «Паллада», – йдеться в ухвалі Херсонського міського суду Херсонської області. 

За версією слідства, мала місце злочинна схема фіктивного експорту. ТОВ «Трейд-НК», власником та кінцевим бенефіціарієм якого є Ігор Кордюков, має нафтобазу і причал на митному ліцензійному складі ТОВ «Мажестік» у порту Миколаєва. Туди в кінці серпня причалив танкер «Fenix Oil» (власник Incom Trade LTD, прапор Танзанії) з дизельним паливом у кількості 4000 тонн на борту. Судно йшло у напрямку порту Бургас (Болгарія) через Україну. Однак до пункту призначення дизпаливо не довезли.

Слідство підозрює, що у серпні 2017 року власник ТОВ «Трейд-НК», вступивши у злочинну змову з в.о. начальника ГУ ДФС у Миколаївській області, використовуючи фіктивні документи, вивіз автомобілями (бензовозами) вказані нафтопродукти з митного складу та реалізував їх за готівкові кошти місцевим трейдерам для подальшого продажу у роздрібній мережі.

Потім судно «Fenix Oil» зайшло у порт Херсон і стало під завантаження дизельного палива в пункті контролю ХДЗ «Паллада» митного посту «Херсон-порт» Херсонської митниці ДФС. На той час бензовози, найняті «Трейд-НК», нібито перевезли трасою Миколаєв-Херсон «злиту» частину транзитного вантажу, аби повернути його в трюм танкера. Згідно митних документів, вказані у вантажно-митних деклараціях автомобілі з дизельним паливом прибули до пункту контролю «ХДЗ «Паллада», про що службовими особами Херсонської митниці було здійснено відмітку у Єдиній автоматизованій інформаційній системі.

Але в реальності, стверджують слідчі, все виглядало інакше. Жодного найнятого «Трейд-НК» бензовоза на територію «Паллади» не заходило. Таким чином, говориться у матеріалах судової справи, «Трейд-НК» уникнуло сплати акцизу і ПДВ на суму близько 30 млн гривень. 

8 листопада Херсонський міський суд Херсонської області наклав арешт на майно, яке було вилучено у приміщенні ТОВ «Трейд-НК» у м. Миколаїв, зокрема, 1 558 269 гривень та 1750 доларів США. Танкер «Fenix Oil» стоїть на якорі в Чорному морі у нейтральних водах.

Нагадаємо, що кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.364 КК України – зловживання владою або службовим становищем, – карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine