НАБУ звинуватило ГПУ і СБУ в зриві операції з виявлення хабарників в міграційній службі

Новини
Фото: Facebook НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) звинуватило Генпрокуратуру і СБУ в незаконному втручанні в спецоперацію бюро під прикриттям, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання в Державній міграційній службі (ДМС), які за хабарі видавали іноземцям дозволи на проживання в Україні.

Про це йдеться в опублікованій в четвер, 30 листопада, заяві НАБУ, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«29 листопада, під час документування одного з епізодів за участі першого заступника Голови Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ), оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям. За інформацією НАБУ, йому інкримінують провокацію хабара», – заявили в Бюро.

Насправді, на думку НАБУ, відбулася спланована диверсія проти співробітників Бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), реалізована СБУ і санкціонована Генпрокурором України.

«Її суть полягає у тому, що посадові особи СБУ, використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов’язків (а саме здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ) не просто розкрили цю інформації одному з об’єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботу детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро», – йдеться в заяві.

Як зазначається, НАБУ і САП неодноразово попереджали про ризики для оперативної роботи в зв’язку з відсутністю у Бюро права на автономне прослуховування – поки воно може лише використовувати ресурси СБУ на підставі постанови суду на прослуховування тієї чи іншої особи.

«За інформацією НАБУ, наразі плануються затримання та арешти ще трьох детективів Бюро під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – зазначили в Бюро.

Крім того, з вечора 29 листопада на зв’язок не виходять 7 співробітників НАБУ, які виконували оперативне завдання по документуванню епізоду за участю першого заступника голови ДМС. Їх місцезнаходження поки невідомо.

«Інформація, поширена на сайті Державної міграційної служби України ввечері 29 листопада, про те, що «агент НАБУ» нібито протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ «великі суми хабарів», не відповідає дійсності. Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання «заохочення» у сумі 30 тисяч доларів США: спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом – за надання посвідки на тимчасове проживання на території України», – заявили в НАБУ.

У Бюро також повідомили, що з моменту початку спецоперації в квітні 2017 року задокументовано ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату і територіальних підрозділів ДМСУ.

Крім того, в НАБУ заявили, що його детективи ніколи не провокували жодного з посадовців ДМСУ до отримання хабара, враховуючи прокурорський нагляд особисто керівництвом САП.