Українському активісту Володимиру Балуху в Криму висунули звинувачення за новою статтею

6 грудня українському активісту Володимиру Балух окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Звинувачення висунуто в рамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя: раніше по цій справі Володимира звинувачували за ст. 318 КК РФ (застосування насильства відносно представника влади).

Постанову про притягнення як обвинуваченого виніс «слідчий» Роздольненського міжрайонного слідчого відділу Головного слідчого управління СК РФ по Криму Бондаренко Н.С, передає Центр журналістських розслідувань з посиланням на Кримську правозахисну групу.

“Заміна статті в обвинуваченні веде до більш серйозних наслідків для українця. Імовірність того, що в рамках цієї кримінальної справи його знову відправлять в СІЗО, досить велика, – вважають експерти Кримської правозахисної групи”, – повідомили правозахисники.

Нагадаємо, третю кримінальну справу проти українця завели в серпні 2017 року. Сталося це після того, як Володимир Балух та його адвокат подали скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченко, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченко Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста.

За версією слідства, Володимир Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченко, після чого політв’язнів зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

За інформацією захисту українця, начальник ІТТ селища Роздольне Ткаченко сам напав на Володимира, а саме, вдарив, ображав нецензурною лайкою, принижував за національною ознакою. Все це було зафіксовано на відео в ІТТ. Однак за заявою Балуха розслідування відносно Ткаченко так і не почали.

1 грудня «Роздольненський районний суд» змінив запобіжний захід Володимиру Балуху з утримання під вартою на домашній арешт строком на 2 місяці. Його відпустили додому прямо з залу «суду».

«Роздольненський суд» окупованого Криму задовольнив клопотання захисту українського активіста Володимира Балуха про допит “начальника управління ФСБ Росії в Криму” Віктора Палагина.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine