У листопаді через термінал «Авліта» в Севастополі в обхід санкцій пройшло майже 3/4 експорту зерна з Криму

Новини
Єгипетський суховантаж STAR OF SEA завантажує зерно для Північного Кіпру на терміналу Авліта в Севастополі 02.10.17 Фото: blackseanews.net

У листопаді 2017 року через термінал «Авліта» в окупованому Севастополі, що належить українському олігарху Рінату Ахметову, було вивезено на 73,3 тис. тонн зерна, що становить 71,3% всього експорту зерна з Криму, який здійснюється в обхід українських і міжнародних санкцій.

Про це повідомляє Моніторингова група Майдану закордонних справ і порталу BlackSeaNews, передає Центр журналістських розслідувань.

Як наголошується, в цілому в листопаді 2017 року, порушуючи міжнародні санкції, з портів окупованого Криму морськими судами (крім поромів) було вивезено на експорт близько 102 800 тонн кримського зерна, що становить 87,3% загального обсягу незаконного експорту вантажів з півострова.

За даними Моніторингової групи, 82 800 тонн зерна або 80,5% від загального обсягу експортованого зерна було вивезено з портів Севастополя.

Фото: blackseanews.net

При цьому, з Севастопольського терміналу «Авліта», що належить групі компаній СКМ українського олігарха Ріната Ахметова, було вивезено на експорт 73 300 тонн зерна, що становить 88,5% від севастопольських обсягів і 71,3% загального обсягу експорту зерна з кримських портів в листопаді 2017 року.

«Зерно – абсолютний «чемпіон» серед експортних вантажів з окупованого Криму. Його перевезенням займалися 18 іноземних (крім РФ) суден і 4 російських. При цьому 4 російських судна перевозили експортне зерно тільки на рейдову перевалку російського порту Кавказ у Керченській протоці», – повідомляє Моніторингова група.

Фото: blackseanews.net

Як вказується, зерно експортувалося в Сирію (44 600 тонн, 43,4% загального експорту), в Ліван (23 100 тонн, 22,5%), в Єгипет (11 000 тон, 10,7%), в невизнаний Північний Кіпр (7 200 тон, 7%). Ще 16 900 тонн (16,4%) експортовано через рейдову перевалку в Керченській протоці (порт Кавказ) і нелегальну рейдову перевалку в 12 милях на південь від Керченської протоки (так звана «Тортуга»).

Детальніше про діяльність стивідорної компанії «Авліта» в окупованому Севастополі, і про те, на кого Рінат Ахметов переписав свої кримські активи, дивіться розслідування Валентини Самар в програмі «Слідство.Інфо».

Як повідомлялося, в липні 2014 року Україна офіційно закрила порти Криму для міжнародного судноплавства. Крім того, в Кримінальний кодекс України внесена стаття 332-1 про порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України. Згідно з цим законодавчим актом, члени екіпажу судна, що прибувають на його борту в Крим, потрапляють під адміністративну та кримінальну відповідальність перед Україною за незаконний груповий перетин кордону та порушення порядку в’їзду на окуповану територію.

Прокуратура АРК відкрила кримінальні провадження і розслідує понад 600 фактів незаконних заходів суден в закриті Україною порти окупованого Криму.

За даними Моніторингової групи Фонду «Майдан Закордонних Справ» та порталу BlackSeaNews, з початку окупації Криму станом на 1 листопада 2017 року в закритих Україною кримських портах зафіксовано 323 судна-порушника режиму окупованої території та міжнародних санкцій.