ОБСЄ і Євросоюз відмовилися спостерігати за виборами президента РФ в Криму

Новини
Фото: ТАСС

Бюро з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ і моніторингова місія Євросоюзу відмовилися направляти до окупованого Криму своїх представників для спостереження за ходом виборів президента РФ в 2018 році.

Про це повідомляє російське видання «Известия» з посиланням на інформацію в обох структурах, передає Центр журналістських розслідувань.

Минулого тижня в БДІПЛ ОБСЄ оголосили, що спостерігати за ходом голосування на президентських виборах в Росії в 2018 році буде місія в складі 500 осіб. Однак до окупованого Криму представники організації не поїдуть.

«Мандат БДІПЛ зі спостереження за виборами ґрунтується на консенсусі 57 держав – учасників організації. У випадку з Кримом немає єдиної думки. Тому БДІПЛ не може здійснювати спостереження в цьому регіоні», – сказав прес-секретар організації Томас Ример.

Аналогічну позицію висловили і Європейському союзі.

«Брюссель відправить спостерігачів до Росії, але не в Крим. Це абсолютно точно. Поки ще не узгоджені остаточні списки тих, хто поїде в Росію. На даний момент ведуться переговори з приймаючою стороною», – сказав виданню євродепутат Томаш Здеховскі.

Інформацію про відмову БДІПЛ ОБСЄ і ЄС відправляти своїх спостерігачів до Криму виданню також підтвердили джерела в дипломатичних колах Росії.

Нагадаємо, в Росії вибори президента пройдуть 18 березня 2018 року.

Раніше БДІПЛ ОБСЄ і Євросоюз також не спостерігали за виборами депутатів Держдуми, які 18 вересня 2016 року Росія незаконно провела в окупованому Криму.