Резервний фонд РФ припинив своє існування

З 1 січня 2018 року припинив існування Резервний фонд Росії, накопичення якого були повністю вичерпані. Всі додаткові доходи бюджету РФ тепер будуть спрямовуватись до Фонду національного добробуту (ФНД).

Фото: vladtime.ru

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію Радио Свобода.

Резервний фонд Росії був призначений для фінансування дефіциту бюджету РФ в разі різкого падіння доходів. 

Нагадаємо, в кінці грудня 2017 року міністр фінансів РФ Антон Силуанов оголосив, що Резервний фонд Росії в 2017 році буде повністю вичерпано. 

На 1 грудня в Резервний фонд, який збирався за рахунок нафтогазових доходів в роки високих цін на нафту, залишалося 992 мільярдів рублів. У порівнянні з лютим 2015 року, коли фонд розпечатали, щоб закрити дірку в федеральному бюджеті, його розмір скоротився майже в 6 разів, або на 4,9 трильйона рублів.

Резервний фонд і Фонд національного добробуту були утворені дев’ять років тому в результаті поділу Стабілізаційного фонду Росії.

ФНД був умовно розділений на дві частини: одна призначалася для виплати пенсій в довгостроковій перспективі, а друга – для інвестицій в самоокупні інфраструктурні проекти.

Згідно з оцінкою глави Мінфіну РФ Антона Силуанова, на 1 січня 2018 року розмір ФНД повинен скласти 3,8 трлн. рублів.

Фонд національного добробуту почали витрачати в вересні для покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду – приблизно по 160 млрд рублів в місяць. До початку грудня з ФНД пішло 490 млрд рублів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine