«8 нар на 17 осіб»: адвокат зустрівся з політв’язнем Емір-Усеїном Куку в ростовському СІЗО

Новини
Правозахисник Эмір-Усеїн Куку

В російському Ростові-на-Дону адвокат Олександр Попков зустрівся з політв’язнем Емір-Усеїном Куку в СІЗО №1.

Про це повідомив російський журналіст Антон Наумлюк, передає Центр журналістських розслідувань.

«Чекав дві години, проговорили хвилин тридцять. За словами адвоката, виглядає Куку задовільно, був сонним, оскільки в його камері на вісім нар 17 осіб, які сплять по-черзі. Говорили про початок процесу.» Нічого хорошого від суду не чекаю, надивився вже на цих суддів, але будемо боротися«, – передав Куку», – пише Наумлюк.

11 січня в Північно-Кавказькому військовому окружному суді відбудеться попереднє засідання у ялтинської «справі Хізб ут-Тахрір», яке пройде в закритому режимі.

Раніше Олександр Попков повідомив, що у СІЗО російського Краснодара зазнали жорстоких знущань кримські мусульмани, фігуранти «справи Хізб ут-Тахрір» Емір-Усеїн Куку і Вадим Сірук.

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в селищі Краснокам’янка (Велика Ялта) російські силовики провели обшук в будинку Інвера Бекирова і потім затримали його за підозрою в зв’язках з організацією «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною. Обшуки також були проведені в будинках трьох кримських мусульман в Бахчисараї, Алушті і Холмівці. За їх результатами були затримані член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку, а також Муслім Алієв і Вадим Сірук.

17 квітня 2016 року в Краснокам’янці російські силовики також провели обшук в будинках і затримали двох кримських татар Рефата Алімова і Арсена Джеппарова, яких звинуватили в участі в причетності до «Хізб ут-Тахрір».

4 грудня 2017 року в окупованому Сімферополі на виїзному засіданні Північно-Кавказький окружний військовий суд РФ продовжив арешт фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» до 27 травня 2018 року. Їх мають етапувати до Росії в Ростов-на-Дону.

11 грудня стало відомо, що Північно-Кавказький окружний військовий суд переніс початок попереднього засідання над фігурантами ялтинської «справи Хізб-ут-Тахрір» на 10 січня 2018 року. Воно пройде в закритому режимі.