У РФ тримають під вартою понад 5 тисяч українців – Лутковська

Більше 5 тисяч українців перебувають під вартою на території Російської Федерації.

Про це повідомила уповноважений Верховної Ради Валерія Лутковська в інтерв’ю 112.ua, передає Центр журналістських розслідувань.

На питання про роль Росії у звільненні українців з полону бойовиків Донбасу, яке відбулося 27 грудня, вона зазначила, що не спілкувалася з російським омбудсменом з того приводу.

«З Тетяною Миколаївною Москалькової ми дуже активно співпрацюємо, але в зв’язку з тим, що у нас на сьогоднішній день понад 5 тисяч українців перебувають під вартою на території РФ. Це основна тема нашої співпраці», – сказала Лутковська.

«Тетяна Миколаївна іноді звертається до мене з приводу тих громадян, які перебувають під вартою на території України», – додала вона.

«Що стосується ролі Росії – я, на жаль, нічого не можу сказати в зв’язку з тим, що я в гуманітарній підгрупі (тристоронньої контактної групи – ред.) Не парламентер, а експерт, тому навряд чи моя оцінка в даній ситуації на щось або може вплинути»- додала омбудсмен.

На Донбасі в середу, 27 грудня, завершився обмін полоненими між Україною і бойовиками так званих «ДНР» і «ЛНР». 74 звільнених українця повертаються додому. На окуповані території із заявлених раніше до обміну 306 погодилися повернутися 238 громадян.

 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine