Правозахисники закликають президента присвоїти Володимиру Балуху звання «Герой України»

Правозахисники закликали президента Петра Порошенка привласнити політв'язню в окупованому Криму Володимиру Балух звання «Герой України». Відповідний документ буде направлений в Адміністрацію президента 25 січня 2018 року.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це заявили правозахисники в Києві на прес-конференції «Справжні і фальшиві герої: яких кримчан насправді повинна вшановувати Україна», передає Центр журналістських розслідувань.

«Президент України повинен більш уважно ставитися до того, кому взагалі дається звання «Герой України». Присуджувати це звання людям, які дійсно роблять великий внесок в те, щоб піднімати планку українського патріотизму. Своїм життям і своїм прикладом відстоюють цінності і борються за суверенітет України. І ми закликаємо сьогодні, в День Соборності, надати звання «Герой України» Володимиру Балуху», – сказала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Правозахисники закликали всіх українців підписати звернення до Петра Порошенка на сайті Української Гельсінської групи з прав людини до 25 січня 2018 року. Після документ буде відправлений до Адміністрації президента.

За інформацією правозахисників, під відкритим зверненням вже підписалися понад 25 осіб. Серед них Тетяна Печончик, архієпископ Сімферопольський і Кримський Української Православної Церкви Київського Патріархату Климент, генеральний директор ДП «Національне видавництво» Андрій Щекун, голова правління Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, голова ГО «Об’єднання родичів політв’язнів Кремля» Ігор Котелянець, голова правління Кримського інституту стратегічних досліджень Арсен Жумаділов, координатор громадської організації «КримSOS» Таміла Ташева і інші.

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за звинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

Група активістів в окупованому Криму оголосила про збір фінансової допомоги для родини Володимира Балуха.

МЗС України вимагає від РФ допустити лікарів до Володимира Балуха, який утримується в Сімферопольському СІЗО.

22 січня в Криму активісти Українського культурного центру передали в Сімферопольський СІЗО засудженому українцеві Володимиру Балуху продукти харчування і миючі засоби.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine