НАБУ повідомило підозра в незаконному збагаченні чолі Держаудитслужби

Детективи НАБУ у вівторок, 23 січня, повідомили голові Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової про підозру у незаконному збагаченні в розмірі близько 10 млн грн і декларування недостовірних даних.

Голова Державної аудиторської служби Лідія Гаврилова Фото: Укринформ

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на інформацію прес-служби відомства.

«За даними слідства, посадовець упродовж 2015-2017 років отримала у власність активи, законність підстав набуття яких не підтверджена доказами, та вартість яких значно перевищує її законні доходи. Зокрема, йдеться про придбані об’єкти нерухомого майна в м.Києві (квартира, два паркомісця), позашляховик (2016 року випуску), дороговартісні меблі, техніку, золоті зливки та готівку — у сумі 112,8 тис. дол. США та 8,5 тис євро, — відшукану та вилучену детективами НАБУ під час обшуку квартири за місцем проживання чиновниці», – йдеться в повідомленні.

Крім того, як вважають детективи Бюро, внесла завідомо недостовірні відомості до щорічних е-декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 роки (понад 4,67 млн грн). Зокрема, чиновниця вказала недостовірну вартість квартири, що належить їй у місті Києві: 1,06 млн грн замість фактичних майже 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік, із яким сімейні відносини фактично не припинено і, відповідно до п.2 ч.1 ст.46 Закону України «Про запобігання корупції», зазначене майно мало бути відображено щорічній декларації.

Фото: nabu.gov.ua

«Слідство вважає, що посадовець вдалася до таких дій умисно, ймовірно, з метою приховування від відповідних державних органів та громадськості свого реального майнового стану та всього наявного у неї та членів її сім’ї майна», – відзначили в НАБУ.

Як вказали в Бюро, Гавриловій повідомлено про підозру за ч.3 ст.368-2 (незаконне збагачення), ст.366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України.

Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ почали в січні 2017 по власним напрацюваннями.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine