Під час захоплення Криму зрадники знищили документи бойового застосування і секретний зв’язок ВМСУ – Гайдук

На другий день захоплення Криму Росією, 28 лютого 2014 року, за розпорядженням начальника штабу Військово-Морських Мил України Дмитра Шакуро були знищені всі документи бойового застосування і засоби секретного зв'язку.

Командувач ВМСУ у 2014-2016 роках віце-адмірал Сергій Гайдук Фото: investigator.org.ua

Про це командувач ВМСУ у 2014-2016 роках Сергій Гайдук заявив в ході допиту в якості свідка обвинувачення у справі про держзраду Віктора Януковича в Оболонському районному суді Києва, передає Центр журналістських розслідувань.

«За вказівкою Шакуро 28 лютого було знищено всі документи бойового застосування – це карти, бойові розпорядження. І особисто Шакуро затвердив акти по знищенню бойових документів. Це був перший дзвіночок, який свідчив про зраду. Також була вказівка на ​​знищення шифроапаратури, блокнотів для кодування та секретного управління силами», – розповів Гайдук.

1 березня 2014 року указом в.о. президента України Олександра Турчинова командувачем Військово-морських сил України був призначений Денис Березовський, який до цього був заступником начальника управління бойової підготовки ВМСУ.

«Березовському ВМС запропонував очолити Тенюх. Адмірал Тенюх знав і мене, і Березовського. Питання кадрових призначень Тенюх брав на себе. Він запропонував Березовському цю посаду. Він розглядався як молодий і перспективний. Але за своїми відчуттями, а я давно знаю Березовського, можу зробити висновок, що в тій ситуації він був ведений. Він був ведений, тому що була хаотичність у прийнятті рішень», – додав Гайдук.

Адмірали-зрадники Денис Березовський, Сергій Єлісєєв і Дмитрио Шакуро

Однак Денис Березовський пробув командувачем Військово-Морських Сил України не довго. Уже 2 березня вын перейшов на бік окупаційної «влади» Криму, приніс присягу «на вірність кримському народові». Через місяць Березовський приніс нову присягу – вже Російській Федерації. Така мінливість збентежила навіть окупаційну «владу».

Після зради Березовського командувачем Військово-Морських Сил України від 7 березня 2014 року був призначений контр-адмірал Сергій Гайдук.

У липні 2016 року військова прокуратура Південного регіону України повідомила Дмитру Шакуро про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.1 ст.408 (дезертирство) і ч.1 ст.111 (державна зрада) Кримінального кодексу України. На початку серпня 2016 року військова прокуратура закінчила спеціальне досудове розслідування і направила до суду обвинувальний акт щодо контр-адмірала Дмитра Шакуро, який після окупації Криму, змінивши присяги, перейшов на службу РФ.

Нагадаємо, колишніх адміралів Військово-Морських сил України Дениса Березовського, Сергія Єлісєєва та Дмитра Шакуро, які в березні 2014 року змінили присяги і перейшли на службу Росії, перевели подалі від Криму. Зокрема, Шакуро перевели на Каспійське море, де він служить на посаді заступника командувача військовою флотилією.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine