Платники аліментів мають щоквартально звітувати — Мін’юст

В Україні платники аліментів мають подавати щоквартальні звіти про здійснення оплати і відсутність заборгованості.

Фото: УНИАН

Про це в ефірі Громадського повідомив директор департаменту виконавчої служби Міністерства юстиції України Олексій Воробйов, передає Центр журналістських розслідувань.

«Нам не важливо, яким чином він (платник аліментів – ред.) буде платити: готівкою чи банківським переказом. Він має надати звіт про те, що він не має заборгованості», — сказав він.

За його словам, заборгованість за сплатою аліментів перевірятимуть раз на три місяці. Якщо за сплином трьох місяців заборгованість існує — платника аліментів вносять до державного реєстру злісних боржників.

Воробйов зазаначив, що платникам аліментів, які розраховуються готівкою, краще брати зі стягувачів розписки, аби не виникало питань при звітності.

Якщо ж людина хоче виїхати закордон, але має борги за аліментами — аби її випустили за межі України, вона має подати звіт про сплату.

Як повідомлялось, 5 лютого 2018 року Мін’юст запустив в Україні Єдиний реєстр злісних неплатників аліментів, в якому є вже понад 75 тисяч електронних записів про боржників, включаючи депутатів, екс-міністрів, представників органів центральної виконавчої влади та силовиків. 6 лютого набув чинності закон, який підвищує відповідальність злісних неплатників аліментів, які не зможуть виїхати за межі України і управляти транспортом.

7 грудня 2017 року Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект №7277 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який посилює відповідальність за невиплату аліментів. 4 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав цей закон. Він набув чинності через місяць після публікації за винятком деяких положень.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine