У Тунісі затримали судно Ural з контрабандною російською зброєю

У Тунісі місцева влада затримали судно Ural типу ро-ро (ролкер) під прапором Панами з контрабандним вантажем зброї з Росії, яке вийшло з Новоросійська.

Судно Ural Фото: marinetraffic.com

Про це повідомляє видання LIGA.net з посиланням на італійське видання Agenzia Nova, передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається на борту Ural (IMO 7725386) виявили незареєстровані контейнери з військовою транспортною технікою. Туніські силовики припускають, що зброя призначалася для незаконних збройних формувань. Справою займається антитерористичний підрозділ Мін’юсту Тунісу.

За даними представника туніського митниці Хашема Заннеда, судно Ural прямувало в Камерун і зайшло в порт Сфакса через поломки ще 15 лютого. Контролюючі служби знайшли на борту 24 незареєстрованих контейнера.

Повідомляється, що військові, які обстежили вантаж, вважають, що це обладнання призначене для створення військового табору. У контейнерах Ural були бронеавтомобілі, БМП, бульдозери, медична техніка, електрогенератори, військова уніформа, рації та обладнання для супутникового зв’язку.

У свою чергу, від російської сторони поки не надыйшло ніяких коментарів.

Як повідомляє видання Maritime Bulletin, підозру влади Тунісу викликав дивний маршрут судна, який зовсім не був спрямований в бік Камеруну, як було заявлено в маршруті.

Фото: Maritime Bulletin

«Дуже дивним є маршрут судна, що вийшов з Новоросійська призначенням на Камерун. Якісь проблеми виникли у нього в Іонічному морі 9 лютого, але судно перетнуло малим ходом майже всі Іонічне море – саме по собі дивно, тому що йому з портом призначення в Камеруні в Іонічному морі не було чого взагалі робити. Далі – цікавіше. Судно різко повернуло на південь і підійшло до лівійського узбережжя, де знову задумалось і деякий час курсувало на малих швидкостях. Потім воно пройшло до Тріполі, там знову задумалося, поки нарешті 13 лютого не лягло на остаточний курс до Сфакс», – написав автор ресурсу Михайло Войтенко.

За його даними, 20 лютого на борт судна з російською зброєю, яке належить турецькій компанії, намагалися зайти співробітники посольства РФ в Тунісі, однак їх не допустили.

Були затримані члени екіпажу, але їх національність не розкривається.

Турецьке видання Deniz Haber уточнює, що судно Ural належить компанії Kalyoncu Group.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine