Милітаризація Криму Росією не стане перешкодою на шляху його деокупації – Чубаров

Масштабна мілітаризацію окупованого Криму Росією, зокрема розміщення сучасних зенітно-ракетних комплексів, які створюють загрозу країнам-членам НАТО, не стане перешкодою на шляху де окупації півострова. Цьому допоможуть міжнародні санкції та тиск на РФ.

Народний депутат, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: investigator.org.ua

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народній депутата Рефат Чубаров в ефірі телеканалу «112 Україна», повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Можемо не сумніватися в тому, що вони (росіяни – ред.) його наповнили всім сучасним озброєнням, яке сьогодні у Росії є. Особливо сучасними зенітно-ракетними комплексами, які покривають дуже великі відстані і можуть завдати шкоди країнам-членам НАТО: Болгарії, Румунії, Туреччині. Але в той же час говорити про те, що, мовляв, це створює перешкоди, які неможливо подолати, щодо деокупації Криму, я б не став, бо на Росію зараз йде тиск по всіх напрямах. Так було і з Радянським Союзом», – сказав Чубаров.

Він додав, що в понеділок, 5 березня в Одесі візьме участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.

«Будемо обговорювти ситуацію навколо Криму , виходячи виключно з питань міжнародної безпеки», – зазначив голова Меджлісу.

Як пише агентство Укрінформ, 26 лютого заступник міністра оборони України з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко повідомив, що РФ за час окупації створила в Криму потужне військове угрупування, яке може контролювати зону Чорного моря і становити небезпеку для прибережних територій.

«За останні чотири роки Російська Федерація створила на півострові самодостатню міжвідомчу групу, спроможну вести операції на північно-західному стратегічному напрямку. Це дає змогу Російській Федерації контролювати зону Чорного моря, проектувати нестабільність на східну частину Чорного моря, відповідно контролювати повітряний простір і становити небезпеку для прибережних територій усього Чорноморського регіону», – сказав Петренко.

Він наголосив, що РФ створила в Криму армійський корпус, у складі якого є велика кількість бронетанкової техніки й особового складу. «Якщо у 2013 році військовослужбовців РФ було близько 12 тисяч, то наразі ця кількість перевищує 31 тисячу, якщо танків РФ у 2013 році в Криму не було взагалі, то цього року їх уже 40», – зазначив він.

За словами Петренко, на даний час на півострові також є 583 бронетранспортери та 162 артилерійські системи.

Він зауважив, що за чотири роки до двох полків морської авіації, які були в Чорноморського флоту РФ, додалася змішана авіаційна дивізія, у складі якої є бомбардувальники, штурмовики та винищувачі, кількість військових літаків РФ збільшилася з 22 одиниць до 113.

«У бойовий склад РФ введено бойові кораблі та підводні човни з крилатими ракетами морського базування «Калібр», ви всі бачили їх застосування щодо Сирії з акваторії Каспійського моря. Так от, наразі в Чорноморському флоті таких кораблів вісім, і вони сумарно можуть здійснити залп 52 одиницями крилатих ракет», – пояснив заступник міністра.

Крім того, Петренко наголосив, що РФ планово впроваджує концепцію так званої «зони заборони доступу до Кримського півострова», коли за допомогою комбінування сучасних зразків протиповітряної оборони, проти корабельної і ракетної, а також за допомогою переміщення з материкової частини Росії на територію кримського півострова тактичних ракетних комплексів «Іскандер» РФ «має змогу контролювати будь-які військові платформи, які розміщуватимуться в Чорному морі, й може з високою імовірністю завдавати їм значних уражень».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine