В ЮНЕСКО заявили про погіршення ситуації в області захисту культурної спадщини в окупованому Криму

В ЮНЕСКО оприлюднили доповідь про моніторинг ситуації в окупованому Криму, в якому йдеться про погіршення ситуації в області захисту культурної спадщини півострова.

Про це повідомляє прес-служба МЗС України, передає Центр журналістських розслідувань.

У документі відзначаються грубі порушення з боку окупаційної влади. Зокрема мова йде про так звані «реставраційних роботах» в Ханському палаці Бахчисарая, які «загрожують історичної та культурної автентичності об’єкта, внесеного до попереднього списку культурної спадщини ЮНЕСКО».

Також сказано, що всупереч на півострові всупереч нормам міжнародного права проводилися археологічні розкопки і були вивезені артефакти. В організації наголошують на необхідності виконання резолюцій Генасамблеї ООН по Криму, остання з яких була проголосована в РБ 19 грудня 2017 і зобов’язує Росію виконувати рішення Міжнародного суду ООН про права кримських татар.

МЗС України повідомляє, що дана доповідь буде розглянуто на 204-й сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО, яка пройде з 4 по 17 квітня 2018 у Парижі.

Нагадаємо, єдиний в світі кримськотатарський палацовий комплекс входить до складу Бахчисарайського історико-культурного заповідника, у 2012 році подав номінаційну заявку на включення до Списку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Однак сьогодні руками маріонеток Кремля робиться все, щоб цей пам’ятник культурної спадщини та свідоцтво кримськотатарської державності втратив свою автентичність. Відбувається це під виглядом «першочергових протиаварійних» робіт, які проводять московське ТОВ «Корпорація «АТТА Груп» і сімферопольське ТОВ «Кірамет». 

 Центр журналістських розслідувань розкрив нові факти цієї історії і може констатувати під загрозою знищення або непоправних змін виду внаслідок такого варварського «збереження» в Криму знаходяться 20 пам’яток культурної спадщини. Тому що «уряд» Сергія Аксенова видав підряди на «протиаварійні», а де-факто ремонтно-реставраційні роботи російським компаніям, які не мають ні відповідних ліцензій, ні досвіду.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine