РФ вперше відправить призовників з окупованого Криму в ракетні війська

В ході весняного призову в російську армію жителів оккупірованногоКрима вперше відправлять служити в російські Ракетні війська стратегічного призначення (РВСП).

Про це повідомило Міноборони РФ, передає Центр журналістських розслідувань.

«В ході весняного призову 2018 роки для комплектування з’єднань і військових частин Ракетних військ стратегічного призначення виділено понад 8 тисяч осіб з числа молодого поповнення. В ході нинішньої призовної кампанії близько 2,5 тисяч призовників будуть направлені в навчальні центри, які здійснюють підготовку молодших військових спеціалістів для РВСН», – йдеться в повідомленні.

У російському Міноборони стверджують, що 200 чоловік планується набрати з системи початкової професійної освіти на такі спеціальності як, екскаваторники, грейдеристи, медики і кухарі.

РВСН – рід військ Збройних сил Росії, головний компонент її стратегічних ядерних сил. РВСН призначені для ядерного стримування можливої ​​агресії.

За даними кримського «уряду», в 2018 році в російську армію намір закликати більше двох тисяч кримчан. У свою чергу, прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів півострова сповіщати правоохоронні органи України про отримання повісток на службу в російській армії і називає дії Росії незаконними.

Як повідомлялось, в травні 2017 року призовників з Криму вперше направили служити на материкову Росію. До цього вони служили у військових частинах ЗС РФ, дислокованих на півострові.

2 жовтня Міноборони РФ повідомило, що в ході осіннього призову планує призвати на військову службу понад 2 тисячі кримчан.

4 жовтня «військовий комісар Криму» Олег Єрмілов повідомив, що близько 500 призовників з Криму відправляться на військову службу на материкову Росію.

17 жовтня в рамках осіннього призову в Збройні сили РФ перші призовники з Криму відправилися на службу до військових частин материкової Росії, в тому числі у віддалені райони Сибіру і Далекого Сходу.

МЗС України зажадав від Росії скасувати призов на військову службу в окупованому Криму, нагадавши, що ухвалена 19 грудня 2016 року резолюція Генасамблеї ООН про порушення Росією прав людини в окупованому Криму, забороняє РФ закликати жителів півострова до лав збройних сил.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів