Авіакомпанії припинили польоти над Сирією через можливі авіаудари – ЗМІ

Найбільші авіакомпанії змінили свої маршрути на тлі інформації про можливий удар США по Сирії.

Про це повідомляє The New York Times, передає Центр журналістських розслідувань.

Зокрема, змінили свої маршрути Air France, Lufthansa і easyJet. Кувейтська Kuwait Airways скасувала польоти в Бейрут, а основний ліванський перевізник Middle East Airlines оголосив про перегляд частини розкладу до вечора 13 квітня. У компанії British Airways відмовилися від коментарів.

Напередодні представник Європейського агентства з безпеки авіаперевезень заявив, що пропозиція авіакомпаніям враховувати можливість нанесення ударів по Сирії від 10 квітня була необов’язковою і мала рекомендаційний характер.

Представник організації Eurocontrol, яка здійснює основні диспетчерські функції в країнах ЄС, заявив, що подібна ситуація не нова. Зокрема, кілька років тому те ж саме відбувалося, коли Росія за допомогою ракет з акваторії Каспійського моря обстріляла територію Сирії.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв прийняти рішення по Сирії «досить скоро». У разі проведення військової операції в ній можуть взяти участь ВПС Франції і Британії.

Глави урядів Італії та Німеччини заявили, що їх держави не братимуть безпосередньої участі у військовій операції проти Асада.

У той же час, ударна група ВМС США готова вразити цілі в Сирії. Два есмінця США, озброєні крилатими ракетами Томагавк, реактивні літаки і підводні човни перебувають у стані готовності завдати військового удару по цілях в Сирії.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine