США в понеділок оголосять про нові санкції проти РФ за підтримку Асада

Постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі заявила, що в понеділок, 16 квітня, глава Мінфіну США оголосить про нові санкції проти РФ за підтримку сирійського президента Башара Асада, відповідального за застосування хімічної зброї проти цивільного населення Сирії в місті Дума 7 квітня.

Постпред США при ООН Ніккі Хейлі Фото: Reuters

Про це Хейлі повідомила в ефірі телеканалу CBS News, кажучи про можливі подальші наслідки, з якими можуть зіткнутися Іран і Росія за підтримку режиму президента Асада, передає Центр журналістських розслідувань.

«(Міністр фінансів США Стівен – ред.) Мнучін оголосить про санкції в понеділок, якщо він ще цього не зробив, і вони будуть спрямовані на компанії, які будь-яким чином пов’язані з технічним обладнанням для Асада або використанням хімічної зброї. Думаю, всі їх відчують … Ми хочемо, щоб друзі Асада – Іран і Росія – розуміли, про який бізнес йдеться і що вони відчують дії санкцій на собі», – сказала постпред США.

Вона також заявила, що США ніколи не погодяться на прямі переговори з режимом Асада, зазначивши, що уряд президента Сирії не гідний участі в переговорах «один на один».

При цьому, говорячи про ракетний удар США, Великобританії і Франції по цілям в Сирії, Хейлі заявила: «Ми не шукали війни. Це останнє, чого хотів би президент – війна. Ми не збиралися вбивати людей».

Нагадаємо, 7 квітня 2018 року в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, понад 1000 – постраждали.

В ніч на 14 квітня США, Франція і Велика Британія разом завдали ракетних ударів у Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. Об’єктами для ударів стали науково-дослідний комплекс в Дамаску, який пов’язують із виробництвом хімічної та біологічної зброї, і дві цілі поблизу міста Хомс.

Як повідомлялось, 6 квітня США ввели санкції проти 24 російських олігархів і державних чиновників, а також проти 15 юридичних осіб – фінансових установ, державних і приватних компаній Росії, в рамках закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (CAATSA) за втручання в 2016 року в американські вибори.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine